کد مطلب: 45426 تعداد بازدید: ۲۷۱

مسئول روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان بیان کرد:

روابط عمومی حوزه های علمیه چهره واقعی دین و آموزه های اسلامی را به آحاد جامعه بشناساند

یکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۲:۱۲
«خانم قربانی نژاد» گفت: حوزه های علمیه خواهران خط مقدم پاسخگویی به شبهات و مسائل زنان هستند.

«خانم قربانی نژاد» در نشستی که مسئولین روابط عمومی مدارس علمیه این استان حضور داشتند، ضمن تبریک هفته حجاب و عفاف به فرمایشی از امام خمینی(رض) اشاره کرد و گفت: حضرت امام(رض) در راستای حجاب و حفظ ارزش های زنان و مردان بیان فرموده اند: «باید توجه داشته باشید حجابی که اسلام قرار داده است، برای حفظ آن ارزش های شماست. هرچه را که خدا دستور فرموده است –چه برای زن و چه برای مرد- برای این است که آن ارزش های واقعی که اینها دارند و ممکن است به واسطه وسوسه های شیطانی با دست فاسد استعمار و عمال استعمار پایمال می شدند. این ها، این ارزش ها زنده بشود».

وی توضیح داد: حفظ عفت و حیا را می توان از جمله آن ارزش ها دانست. خداوند در بسیاری از آیات قرآن در راستای جایگاه، حقوق و مسائل زنان تأکید نموده است. این، نشان از ارزش وجودی زنان و نقش بس مهم آنان دارد.

مسئول روابط عمومی حوزه علمیه خواهران گلستان خاطرنشان کرد: حریم و حجابی که برای زنان در نظر گرفته شده است، به دلیل تکریم شخصیت زنان است. در غرب، در مجامع و دانشگاه های آنان پوشش و یونیفرم خاصی در نظر گرفته شده است تا حریم قانونی زنانشان حفظ شود اما همان جوامع، برای کشورهای اسلامی برهنگی را تجویز می نمایند.

قربانی نژاد اذعان نمود: اگر حریمی که اسلام برای زنان در نظر گرفته است، از بین رود؛ نتیجه منفی آن به خود بانوان، سپس خانواده و در سطح کلان تر به سطح جامعه برمی گردد.

وی بهترین و مهم ترین گزینه برای پاسخگویی به سؤالات، شبهات و مسائل زنان را خود زنان دانست و اظهار کرد: در مرحله اول؛ بانوان عالم، فاضل و متخصص به مسائل زنان باید بانوان جامعه را با ارزش های اصیل خود آشنا نمایند. همچنین قسمت اعظم این پاسخگویی به حوزه های علمیه برمی گردد. حوزه های علمیه خواهران خط مقدم پاسخگویی به مسائل زنان هستند چراکه آنان با شرع، احکام، قواعد اسلامی آشناتر از دیگران هستند.

به اعتقاد وی؛ یکی از دلایل بدحجابی زنان جامعه، به دلیل عدم آگاهی و بصیرت است. چراکه آن ارزش واقعی که حضرت امام(رض) در کلامشان بیان کردند را نمی شناسند. این بصیرت افزایی و آگاهی بخشی را باید بویژه حوزه های علمیه خواهران انجام دهند؛ اساتید، نخبگان، مبلغان و طلاب.

مسئول روابط عمومی گلستان ضمن اشاره به کلامی از مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ادامه داد: در مرحله بعد، آن بخشی که در حوزه های علمیه باید این توانمندی و قدرت علمی و پاسخگویی را انعکاس دهد و به آحاد جامعه بشناساند، مسئولین روابط عمومی حوزه های علمیه هستند. بر این اساس، جایگاه و ارزش کار مسئولین روابط عمومی حائز اهمیت است.

قربانی نژاد ابراز کرد: تنها اطلاع رسانی و خبر، وظیفه روابط عمومی نیست. به همین جهت، روابط عمومی حوزه های علمیه باید به سمتی پیش روند که چهره واقعی دین و آموزه های اسلامی که حوزه پرچمدار آن است را به آحاد جامعه بشناساند.

وی خطاب به حاضرین با تأکید بر اینکه خود را از حصار خبر خارج نمائید، توصیه نمود: روابط عمومی ها ضمن تقویت بنیه کاری، به علوم و فنون روز که در شأن حوزه های علمیه باشد، مجهز شوند. علومی که دانستن و اجرایی کردن آن برای شناساندن حوزه های علمیه ضروری است.

مسئول روابط عمومی گلستان تشریح کرد: کار روابط عمومی، یک کار هنرمندانه است و مسئولین روابط عمومی باید از کوچک ترین فرصت ها، بهترین استفاده را نمایند. باید اهل فکر، طرح و برنامه باشند تا موجبات پیشرفت خود و مدرسه را فراهم نمایند. چرا که حوزه های علمیه باید همواره حضور در صحنه داشته باشند.

قربانی نژاد در پایان ضمن قدردانی از از زحمات روابط عمومی های مدارس علمیه استان و تأکید بر افزایش سواد رسانه ای، دست آوردهای موفقیت آمیز استان را در بخش های روابط عمومی و فن آوری برشمرد و بر حفظ روحیه جهادی که مورد تأکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بوده است، تأکید نمود.