کد مطلب: 45232 تعداد بازدید: ۲۷۵

فرهنگ سازی درباره حجاب؛ بهترین راه ترویج حجاب

یکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۸:۰۰
با توجه به فرارسیدن هفته عفاف و حجاب مصاحبه ای با خانم حاجی آبادی مدیر مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) فاضل آباد انجام شده است که به شرح ذیل می باشد:

یکی از وظایف حوزه های علمیه خواهران ترویج فرهنگ حجاب و تحقق واقعی حجاب اسلامی در جامعه می باشد واز طرفی  دشمنان اسلام نیز هر روز بیشتر از همیشه مساله حجاب را مورد هدف قرار داده و برای از بین بردن آن از هیچ امری دریغ نمی کنند .

به نظر شما حجاب فقط به چادر است ؟

نظر من این نیست که حتما چادر باشد و غیر چادر نباشد بلکه چادر حجاب برتر است و برای خانمی که تمایل به پوشش کامل دارد، بهترین  و برترین حجاب چادر می باشد و علاوه برآن چادر یک نشان و هویت ملی می باشد .

*چه ارگان یا گروهی برای بهبود وضع حجاب در جامعه مسئولیت دارد ؟

نمی توان این مسئولیت را مختص به یک گروه و یا ارگان خاصی دانست بلکه تک تک افراد جامعه در بهبود این امر موثر هستند. هر چند که بعضی از گروه ها و یا ارگانها نقش اساسی تری در این زمینه دارند. مانند وزارت فرهنگ و ارشاد که می تواند با برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت نقش موثرتری را در بهبود وضع حجاب و عفاف در جامعه ایفا کند.

*بهترین راه ترویج حجاب چیست ؟

فرهنگ سازی درباره ی حجاب بهترین راه ترویج حجاب می باشد و این فرهنگ سازی باید از همه جهت باشد، یعنی هم خانواده ارزش و جایگاه حجاب را به طور شایسته و بایسته به فرزندش آموزش دهد و هم آموزش و پرورش و دیگر نهادهای جامعه ارزش و جایگاه حجاب را به صورت عملی نشان دهند و اجرا کنند .

*در پایان نظر شما به عنوان مدیر مدرسه علمیه در راستای نقش حوزه های علمیه خواهران  در نهادینه کردن فرهنگ حجاب چیست؟

یکی از اساسی ترین نقش های حوزه علمیه خواهران در نهادینه کردن فرهنگ حجاب، تبلیغ و ترویج حجاب در جامعه می باشد که این تبلیغ و ترویج باید مناسب زمان حال در جامعه باشد. از آنجایی که سبک زندگی مردم تغییر کرده و مردم و به تبع بانوان جامعه رو به فضای مجازی آورده اند، طلاب هم نباید این فضا را خالی بگذارند و باید توانایی تاثیرگذاری در این فضا هم داشته باشند و دیگر اینکه حضور طلبه محجبه و عفیفه در جامعه خود می تواند الگویی برای دیگر بانوان باشد.

با تشکر از این که که وقت خود را در اختیار ما گذاشتید.