کد مطلب: 45069 تعداد بازدید: ۲۱۰

معاون ارتباطات حوزه های علمیه خواهران بیان کرد:

عرصه فرهنگی؛ نقطه مورد حمله دشمنان

سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۵:۲۹
«حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمیان» در جمع مؤسسین، اعضاء هیئت امنا و مدیران مدارس علمیه خواهران استان گلستان گفت: افراد با انگیزه می توانند کارهای مهم و بزرگی انجام دهند.

«حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمیان» ضمن اشاره به نظارت و عملکرد هیئت امنا در ایران و سایر کشورها، بر نظارت و کمک هرچه بیشتر هیئت امناها در امورات مدارس تأکید کرد و گفت: در مدارسی که هیئت امنا فعال هستند، همه امور مدرسه در همان جا فعال تر هستند. اثرگذاری هیئت امنا در پیشرفت های حوزه های علمیه بسیار مؤثر است.

وی افزود: شرح وظایف مفصلی توسط مرکز برای هیئت امنا نوشته شده است که باید بیشتر مورد توجه آنان قرار گیرد. در جایی که دشمن برای ضربه زدن به اسلام و مسلمانان شبانه روزی برنامه ریزی می کند، ما نیز باید بیشتر تلاش نمائیم.

معاون ارتباطات حوزه های علمیه خواهران تشریح کرد: افراد با انگیزه می توانند کارهای مهم و بزرگی انجام دهند. از این رو، باید نسبت به نیروهای انسانی و افراد کم انگیزه تجدیدنظر کرد.

حجت الاسلام ابراهیمیان در ادامه ضمن تأکید بر مطالعه شرح وظایف هیئت امنا و تقسیم کار اعضاء بیان کرد: حوزه ها باید به سمت جذب منابع پایدار حرکت نمایند و در این زمینه مستقل شوند. از جمله وظایف اعضاء هیئت امنا؛ اقدام و عمل و نظارت بر امور مالی مدارس است.که اگر همه اینها جمع شود، اتفاقات خوبی در مدارس علمیه رخ می دهد.

وی اظهار نمود: یکی از کارهایی که در زمان کنونی دشمن به آن توجه می نماید، حوزه های علمیه خواهران است که قبلا بدین گونه نبوده است. آنان برای ما فکر می کنند، حال آن که ما باید به فکر خود باشیم. در حال حاضر دشمن در عرصه فرهنگی تلاش می کند، در مقابل ما هم ابزار فرهنگی داریم. هر جایی که خواهران حضور پیدا کردند، اثرگذار بودند.

معاون ارتباطات حوزه های علمیه خواهران در پایان گفت: موفقیت و پیشرفت مدارس موفق، به دلیل اهتمام هیئت امناست.