کد مطلب: 45068 تعداد بازدید: ۱۸۰

نماینده ولی فقیه در استان گلستان بیان کرد:

روحانیون و مسئولین حوزه به جامعه حیات معنوی و حیات طیبه دهند

سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۰:۳۸
«آیت الله سیدکاظم نورمفیدی» گفت: فلسفه مرگ و حیات و زندگی ما در جهان این است که خداوند انسان را آزمایش می کند (الذی خلق الموت و الحیاه لیبلوکم أحسن عملا).

«آیت الله نورمفیدی» در جمع مؤسسین و هیئت امنا و مدیران مدارس علمیه خواهران گلستان با اشاره به تعابیر امام سجاد(ع) در راستای ماه مبارک رمضان «شهرالتطهیر» و «شهرالقیام» خاطرنشان کرد: ماه رمضان، ماه تطهیر است، ماهی است که انسان وقتی آلوده می شود، خود را تطهیر نماید. آنچه که متعلق به انسان است و سرمایه او به شمار می آید؛ قلب و ایمان و اخلاق است. اینها ساختمان وجودی انسان را شکل می دهد.

وی ادامه داد: خداوند متعال فرصت هایی را برای اصلاح و رشد بندگانش قرار داده است که به تعبیر امام سجاد(ع) ماه رمضان یکی از بهترین فرصت هاست.

نماینده ولی فقیه در گلستان ضمن اشاره به سیره امام خمینی(رض) در ماه رمضان خاطرنشان کرد: ارباب معرفت و سیر و سلوک در ماه رمضان مراقبت و مواظبت بیشتری داشتند. ما هم تلاش کنیم تا در فرصت های باقیمانده خود را به خدا نزدیکتر نماییم.

آیت الله نورمفیدی ابراز کرد: با توجه به آیات قرآن کریم، فلسفه مرگ و حیات و زندگی ما در جهان این است که خداوند انسان را آزمایش می کند (الذی خلق الموت و الحیاه لیبلوکم أحسن عملا). به نیت و عمل ما توجه می نماید و آن را در نظر می گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت نقش هیئت امنا اشاره کرد و گفت: بخشی از کار در حوزه ها که به عهده هیئت امنا می باشد، کار بزرگی است. شأنی که هیئت امنا دارد، شأن بالایی است.

امام جمعه گرگان با بیان این که روحانیون و مسئولین حوزه باید به جامعه حیات معنوی و حیات طیبه دهند، اذعان نمود: بر اساس فرمایش امام صادق(ع) اگر هر کسی بر اساس شاکله و انگیزه های درونی خود عمل کند، اثرگذار خواهد بود. منظور از شاکله هم نیت است. اگر نیت خالصانه باشد، در عرصه عمل اثرگذار خواهد بود. هرچه نیت پاک تر و خالص تر باشد، اثر بیشتری خواهد گذاشت، آنوقت انتظاری که از حوزه های علمیه می رود که همان حیات معنوی است، دیده می شود.

آیت الله  نورمفیدی در پایان اظهار امیدواری کرد: ان شاالله با نیت های خالص و پاک، طلبه هایی تربیت شوند که به اسلام خدمت کنند و در تربیت اجتماعی مؤثر باشند و جامعه را بسازند. هر کجا هستید این آیه را مورد نظر داشته باشید (الذی خلق الموت و الحیاه لیبلوکم أحسن عملا).