کد مطلب: 44284 تعداد بازدید: ۲۰۸

امام جمعه رامیان بیان کرد:

دوری از اهل بیت علیهم السلام؛ از عوامل هبوط و نابودی انسان

سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۹:۴۲
«حجت الاسلام والمسلمین حسین طاهری» گفت: از الطاف الهی این بود که خداوند فرستادگانی از جنس خودمان فرستاد تا حجت بر انسان تمام باشد و با درک بیشتر به هدایت بشر بپردازد.

«حجت الاسلام والمسلمین حسین طاهری» بیان کرد: با تو جه به اینکه در ماه پر از خیر و برکت رجب هستیم که اول آن میلاد امام محمد باقر(ع) است و نیمه آن مصادف با ولادت مولود کعبه قرار حضرت علی(ع) داشت و انتهای آن مبعتث رسول گرامی اسلام(ص) است و سپس، ماه شعبان قرار دارد؛ در واقع این دو مقدمه ورود به ماه مهمانی خدا یعنی ماه مبارک رمضان می باشد.

وی اذعان داشت: آنچه از روایات وارد شده بر می آید این است که ماه رجب و شعبان مقدمه ورود به ماه رمضان، ماه  مهمانی اصلی خداوند است. شخص روزه دار با روزه گرفتن مهمان خدا محسوب می شود و حتی نفس کشیدن او تسبیح و خوابیدن افراد روزه دار عبادت محسوب می شود.

امام جمعه رامیان افزود: از آنجایی که هر کار خداوند بر اساس حکمت و مصلحت بر بندگان محول شده، شأن خداوند مانند شأن مادر است. همانطور که مادر نسبت به فرزند خود مهربان و دلسوز است و تمام تلاش خود را صرف می کند تا آرامش و امنیت را برای فرزند خود محیا کند، خداوند نیز برای هدایت انسان از پرتگاه های گمراهی پیامبران و ائمه را آفریده است.

حجت الاسلام طاهری خاطر نشان کرد: اولیاء و اهل بیت(علیهم السلام) واسطه دعوت خداوند می باشند و در واقع چون خود در شناخت خدا و هدف از خلقت به کمال رسیده اند، از جانب خداوند مامور شده اند تا انسان به کمال و معرفت و به سعادت دنیویی و اخرویی برسند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: انسان در دنیا در پرتگاه های مختلفی  قرار دارد و سخت ترین آن، پرتگاه در آخرت است که در واقع همان جهنم است و خداوند پیامبران و اهل بیت(علیهم السلام) را برای هدایت بشر و نجات از پرت شدن در این پرتگاه فرستاد.

موسس این مدرسه خاطرنشان کرد: از الطاف الهی این بود که خداوند فرستادگانی از جنس خودمان فرستاد تا حجت بر انسان تمام باشد و با درک بیشتر به هدایت بشر بپردازد. خداوند تمام اصول انسانی  که برای هدایت و سعادت  انسان لازم است در وجود فرستادگان ویژه خود قرار داده است.

حجت الاسلام طاهری در پایان اظهار داشت: اگر انسان از مسیر حق و پیروی از روش و سیره پیامبران و اهلبیت دور شود، پیرو شیاطین و اهریمنان خواهد شد و در نهایت به ورطه نابودی کشیده می شود.