کد مطلب: 44280 تعداد بازدید: ۲۳۲

انتخابات مظهر سه باور؛ خداباوری، مردم باوری و خود باوری در اندیشه امام خمینی ره بود

سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۰:۴۱
امام جمعه رامیان در جمع طلاب مدرسه علمیه سعدیه رامیان گفت: رمز ماندگاری انقلاب اسلامی حضور همیشگی مردم در صحنه بوده است .

«حجت الاسلام والمسلمین حسین طاهری» گفت: جوانان باید سیره و روش حضرت علی اکبر(ع) را الگو قرار داده تا زندگی سالم و سرشار از معنویت داشته باشند. یکی از ویژگی های مهم در وجود حضرت علی اکبر(ع) این بود که شبیه ترین فرد به پیامبر(ص) از نظر خلقا، خلقا و منطقا بودند.

وی در ادامه به مساله انتخابات اشاره کرد و افزود: انتخاباتی که در پیش داریم، انتخاب یک فرد نیست بلکه مساله حاکمیت و امتحان ملت ایران در برابر دید جهانیان است.

امام جمعه رامیان خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) می فرمایند: انتخابات مظهر سه باور؛ خداباوری، مردم باوری و خود باوری در اندیشه امام خمینی(ره) بود که باید در وجود ما نیز باشد.

حجت الاسلام طاهری با اشاره به وابستگی کشور قبل از انقلاب به بیگانگان بیان داشت: انسان باید نسبت به شرایط جامعه و دین بصیر باشد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه امسال، سال اقتصاد مقاومتی و تولید ملی نام گذاری شده است، یکی از مهمترین مشکلات کشور بیکاری است که سر منشاء بسیاری از آسیب های اجتماعی است و باید با عمل به این شعار در صدد حل مشکلات اقتصادی جامعه بود.

موسس مدرسه علمیه سعدیه رامیان در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: با توجه به اینکه رهبری معظم(مدظله العالی) خواهان حضور حداکثری مردم در انتخابات است، حضور مردم موجب استحکام و قوام نظام شده و توطئه های دشمنان را خنثی کرده و موجب اقتدار نظام خواهد بود.

حجت الاسلام طاهری با بیان اینکه رمز ماندگاری انقلاب اسلامی حضور همیشگی  مردم در صحنه بوده است و آنچه که همواره موجب ترس دشمنان بوده حمایت مردم از نظام و رهبری می باشد، افزود: حضور مردم حتی بر روابط کشور در عرصه بین المللی نیز تاثیر خواهد گذاشت.

وی در بخش پایانی سخنان خود ضمن تاکید بر حضور حداکثری و انتخاب فرد اصلح، به بیان ویژگی های رئیس جمهور از منظر رهبری پرداخت.