کد مطلب: 44237 تعداد بازدید: ۳۵۳

رعایت حقوق مردم و عدم ظلم به آنان؛ موجب رستگاری و سعادت انسان هاست

چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۹:۱۰
استاد اخلاق حوزه علمیه قم در جمع طلاب خواهر و جمعی از بانوان شهر در مدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه(س) گرگان بیان کرد: رعایت حقوق مردم و عدم ظلم به آنان؛ موجب رستگاری و سعادت انسان هاست.

«حجت الاسلام و المسلمین فرحزاد» گفت: یهترین ذکر، دعا و توسل کوتاه به پیامبر و اهل بیت(علیهم السلام)، ذکر شریف صلوات بر پیامبر(ص) و آل پیامبر(علیهم السلام) است. در این باره، پیامبر اکرم (ص) در اهمیت ذکر صلوات فرمودند: «کسی که هر روز و شب این ذکر را بگوید، بر من واجب می شود او را شفاعت کنم.»  

وی با اشاره به این که عبور از گردنه حق الناس، موجب ایمنی و عبور از همه گردنه هاست، خاطر نشان کرد: رعایت حقوق و عدم ظلم به مردم، قطعا موجب رستگاری و سعادت انسان ها می شود.

کارشناس مذهبی تصریح کرد: همه ما به دنبال آرامش درونی و بیرونی هستیم و تعدی به حقوق دیگران در خانه و جامعه، باعث ناامنی می شود. خداوند به انسانی که ظلم نمی کند، آرامش می دهد و به مقام امن و هدایت مستقر می رساند.

حجت الإسلام فرحزاد بالاترین ظلم را، ظلم در حق خدا دانست و افزود: کسی که به غیر خدا پناه ببرد و از غیر خدا یاری بخواهد، به خدا ظلم کرده است. حق خدا این است که برای او شریک قائل نشویم و همه چیز را از او بخواهیم.

وی با اشاره به اینکه خوشحالی و ناراحتی ما نسبت به پیشامد ها و اتفاقات دیگران معیار حسادت است، عنوان کرد: حسادت، خوی انسان را تبدیل به گرگ می کند و کمتر کسی است که از حسادت خالی باشد.