کد مطلب: 44185 تعداد بازدید: ۲۶۷

زنده نگه داشتن یاد و راه امام رض؛ از اساسی ترین معارف انقلاب

چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۱:۰۹
موسسه آموزش عالی و مدرسه علمیه الزهرا(س) گرگان مراسم سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(رض) را با حضور جمعی از طلاب و بانوان شهر گرگان برگزار نمود.

«خانم زهرا علمشاهی» کارشناس فرهنگی این مدرسه و استاد دانشگاه آزاد اسلامی گرگان در ابتدای سخنان خود به خصوصیات انقلاب اسلامی ایران اشاره نمود و گفت: از مهمترین خصوصیات این انقلاب؛ اراده ملت بر حاکمیت خدا و دین خدا، دخالت توده های مختلف مردم در انقلاب اسلامی، قرار گرفتن خطوط اصلی جامعه مطلوب در منظر همگان، پیشاهنگی رهبر عادل فقیه و نیز هوشیاری رهبری انقلاب به عنوان سدی در برابر هرگونه لغزش و انحراف بوده است.

وی ادامه داد: از اساسی ترین معارف انقلاب؛ زنده نگه داشتن یاد و راه امام(ره)، تلاش در جهت نیل به اهداف انقلاب، مسئولیت همگان برای حفظ حراست احکام نورانی اسلام، استقرار عدالت اجتماعی، وحدت کلمه به عنوان بهترین وسیله برای مقابله با دشمنان، حفظ عزت انقلاب و نظام، لزوم وجود پیوند عاطفی و عقیدتی بین دولت و ملت و .....را می توان نام برد.

استاد دانشگاه در ادامه به بیان وظایف همگان در قبال راه امام پرداخت و خاطرنشان کرد: از جمله وظایف همه در برابر حرکت و انقلاب امام(رض)؛ وفاداری به امام راحل، لزوم تدبر در اندیشه ها و افکار بلند امام و نیز انتقال افکار امام به نسل های آینده  است.

علمشاهی با اشاره به اندیشه های اخلاقی و عرفانی امام خمینی(رض) خاطرنشان کرد: از مهمترین ابعاد سیره اخلاقی و عرفانی امام خمینی (رض) می توان به ایمان واقعی و اتکال ایشان به خدا، دوری از حب دنیا، ورود حقیقت قران در دل، و مراقبت نفس از کیدهای شیطان اشاره نمود که با تاسی از سیره اخلاقی و عرفانی امام خمینی(رض) و عمل به آن می توان مسیر بندگی را به درستی طی نمود و به سر منزل مقصود رسید.