کد مطلب: 44184 تعداد بازدید: ۲۴۷

کسی که با امام راحل رض بیعت می کند باید از امام حاضر هم اطاعت کند

چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۹:۲۶
مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و بزرگداشت قیام 15 خرداد با همکاری ستاد برگزاری مراسم ارتحال امام و مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) فاضل آباد در زینبیه باغ مجد این شهر برگزار شد.

«حجت الاسلام و المسلمین بلال طوسی» مسئول تعلیم و تربیت سپاه علی آباد کتول در جمع طلاب مدرسه علمیه و بانوان شهرستان فاضل آباد و بخش کمالان گفت: وقتی سخن از حضرت امام(ره) می آید، مقامی را باید یاد کرد که از خود پاسداری کرد و این مقام بسیار با ارزشی است. چرا که انسان زمانی از آرمان و ارزش ها پاسداری می نماید که از خود پاسداری کند.

وی ضمن بیان مقام والای شهدای مدافع حرم با توجه به فرمایش امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: جنگ ما حد و حصر ندارد و هر جا صدای مظلومی برخاسته شود باید به دفاع آنها برویم و این گفته امام، همان حدیث پیامبر(ص) است که فرمودند: اگر قطره خونی از مظلومی ریخته شود و شما عکس العملی انجام ندهید و اعلام انزجار نکنید شما هم در قتل او شریک هستید.

مسئول تعلیم و تربیت سپاه علی آباد اظهار نمود: کسانی که در مراسم ارتحال امام شرکت می کنند و با آرمان های امام تجدید پیمان می نمایند، باید بدانند کسی که با امام راحل(رض) بیعت می کند باید از امام حاضر هم اطاعت کند و گفتمان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ادامه گفتمان امام راحل است .

حجت الاسلام طوسی افزود: امام خمینی (رض) برای عزت و شرافت و باورها ایستادگی کرد. برای همین است که بعد از انتخابات مردم در برابر بعضی از قوانین مانند اجرای سند 2030 ایستادگی می کنند و واکنش نشان می دهند.

وی در پایان تاکید کرد: منویات رهبری را جدی بگیرید. رهبر لبنان سید حسن نصرالله به ملت خود توصیه می کند که باید زبان فارسی را بیاموزند تا منویات رهبری را بدون واسطه مترجم گوش دهند. ما باید باور داشته باشیم که اطاعت امام مسلمین از بالا به پایین می باشد و نه از پایین به بالا. طبق فرمایش علامه حسن زاده گوش تان به دهان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) باشد که ایشان گوش شان به دهان ولی عصر(عج) است.