کد مطلب: 43835 تعداد بازدید: ۲۷۴

زمینه سازی برای ظهور امام زمان عج؛ مهم ترین وظیفه در دوران غیبت

یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۷:۵۳
امام جمعه موقت گرگان بیان کرد: مهم ترین وظیفه ما در دوران غیبت، زمینه سازی برای ظهور امام زمان (عج) است.

«حجت الاسلام والمسلمین برقرار» در جمه طلاب مدرسه علمیه و موسسه آموزش عالی الزهراء(س) گرگان با استناد به آیه 55 سوره مبارکه نور بیان داشت: مهم ترین وظیفه ما در این دوران، زمینه سازی برای ظهور امام زمان (عج) است. جامعه مهدوی، جامعه ای است که امنیت در آن حاکم است و هیچ ترس از ناحیه دشمنان وجود ندارد و هیچ خطری آن را تهدید نمی کند. این جامعه مصداق آیه 55 از سوره مبارکه نور است که افراد آن جامعه، ایمان به خدا داشته و عمل صالح انـــجام می دهند.  

وی ادامه داد: وظیفه ما در زمان غیبت مانند وظیفه در زمان حضور امام معصوم(ع) است. گرچه آن حضرت از نظر ما غایب است، اما به ما اشراف و آگاهی دارد و بر اعمال و رفتار ما ناظر است.

امام جمعه موقت گرگان با اشاره به بیان امام صادق(ع) در معرفی اصحاب حضرت قائم(عج) خاطرنشان کرد: از امام صادق(ع) وارد است که می فرماید: هرکس دوست دارد از اصحاب این حضرت باشد باید در انتظار حضرت بماند. مراد از انتظار به فرموده ائمه اطهار(علیهم السلام)؛ دوری از گناه و معصیت (اهل ورع) و دارابودن اخلاق نیکو  است. اجر کسی که منتظر واقعی حضرت می باشد و با این انتظار از دنیا برود، مانند کسی است که در رکاب آن حضرت است.

وی ادامه داد: در بسیاری از روایات پرفضیلت ترین اعمال، انتظار فرج دانسته شده است.عملی شدن انتظار فرج این است که به تمام دستورات قرآن، پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(علیهم السلام) جامه عمل بپو شانیم.