کد مطلب: 42768 تعداد بازدید: ۲۵۰

مدرس حوزه بیان کرد:

جوانان بر کسب تحصیل، تهذیب نفس و ورزش مبادرت ورزند

چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۵:۱۵
«حجت الاسلام والمسلمین دماوندی» بیان کرد: جوانی بزرگترین نعمتی است که جوانان باید خود را برای مبارزه با نفس آماده کنند.

«حجت الاسلام دماوندی» در جمع طلاب و کارکنان مدرسه علمیه صدیقه طاهره(س) انبارالوم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان گفت: دوران جوانی دوران شادمانی، کوشش و شور و هیجان است و جوان می تواند طعم و عطر این دوره را با چشیدن بهترین فکر، کامل کرده و این طعم مطبوع را تا پایان عمر حفظ کند.

وی ضمن تشریح ویژگی های جوانی بیان کرد: انسان موجودی دو بعدی است که در درون او هم بعد حیوانیت و هم بعد الهی وجود دارد که هر دو برای انسان روشن شده است. این انسان، انتخاب گر خواهد بود. اگر مسیر الهی بودن را برگزیند، رشد و تعالی می یابد و اگر به سمت حیوانیت برود، ناسپاسی به بار می آورد.

مدرس حوزه در راستای جهاد اکبر در دوره جوانی خاطرنشان کرد: جهاد اکبر یعنی مبارزه با نفس و هر انسانی باید تقوی پیشه کند و جوانی بزرگترین نعمتی است که جوانان باید خود را برای مبارزه با نفس آماده کنند. چون دشمن در کمین است، در نتیجه همه باید تقوی الهی را رعایت نمایند.

حجت الاسلام دماوندی ضمن بیان لزوم الگوپذیری از حضرت علی اکبر(ع) تأکید نمود: همه جوانان باید از ایشان الگو بگیرند. توصیه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به جوانان این است که بر کسب تحصیل، کسب تهذیب نفس و ورزش مبادرت ورزند.