کد مطلب: 42265 تعداد بازدید: ۲۵۸

برگزاری نشست تربیتی "ملاک های ازدواج موفق" در گرگان

چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۹:۱۲
مدرسه علمیه الزهراء(س) گرگان نشست تربیتی "ملاک های ازدواج موفق" ویژه طلاب مجرد این مدرسه را برگزار نمود.

«فاطمه احمدی» استاد حوزه خانواده را مقدس ترین و مهمترین نهاد از دیدگاه دین مبین اسلام معرفی کرد و گفت: نهاد مقدس خانواده، از نظر اسلام مهمترین و باارزش ترین نهادی است که با ازدواج زن و مرد شکل گرفته و با وجود فرزندان تکامل می یابد. هدف داشتن در تشکیل خانواده از ضروریاتی است که هر یک از زن و مرد قبل از تشکیل زندگی باید مورد توجه قرار داده و بنای خانواده را بر مبنای آن استوار سازند.

وی افزود: از جمله اهدافی که برای تشکیل خانواده باید مورد توجه قرار گیرد عبارت است از؛ تامین نیازهای طبیعی و جنسی، انس با همسر، رشد و تربیت فرزندان و نیز رشد اخلاقی و معنوی زن و شوهر.

استاد حوزه افزود: به مصداق آیه 21 روم مهمترین و اولین هدف از ازدواج، آرامش زن و مرد است که در واقع یکی از نشانه های خداوند متعال این است که از جنس خود انسان برای وی همسری قرار داد تا به آرامش برسد.

احمدی خاطرنشان کرد: رشد و تربیت فرزندان از سوی والدین از جمله اهدافی است که در زندگی باید بدان توجه ویژه ای نمود به طوری که فرزندان باید تا حدی از محبت والدین سیراب شوند که از محبت دیگران بی نیاز گردند.

وی در ادامه به بیان ملاک های انتخاب همسر پرداخت و گفت: از جمله ملاک های ازدواج موفق می توان به دینداری و ایمان، اخلاق نیک و پسندیده، صداقت و راستگویی، سلامت روحی و جسمی، داشتن شرافت و اصالت خانوادگی، داشتن عقل و فهم کافی و نیز لحاظ نمودن اختلاف سنی و در برخی موارد توجه به سطح تحصیلات طرفین اشاره نمود.