کد مطلب: 41839 تعداد بازدید: ۲۲۸

مصرف گرایی و نداشتن روحیه مدیریت جهادی؛ از عوامل نفوذ دشمن

چهارشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۵:۳۹
نشست بصیرتی با عنوان «تحلیل سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) » در مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی آباد کتول برگزار شد.

«حجت الاسلام والمسلمین ریاحی» در جمع طلاب این مدرسه گفت: حدودهجده سال است که رهبر انقلاب هر سال را به یک عنوان، نامگذاری می نمایند که ده سال آن با محوریت اقتصادی بوده است.

وی در ادامه با مطرح کردن این سوال که چرا بحث اقتصادی اولویت دارد؟ به دو دلیل در این رابطه اشاره کرد و افزود: اولین دلیل این است که بزرگترین لطمه ایی که ملت ها به دولت هامی زنند، بحث اقتصادی است. نود و هفت درصد آنها به علت وضعیت اقتصادی نامطلوب، فرو پاشیدند. و دومین دلیل اینکه دشمن می خواهد از معبر اقتصادی به ما لطمه بزند.

سرپرست بسیج طلاب استان در ادامه با تاکید بر مساله مخالفت اسلام با فقر خاطرنشان کرد: اولین اقدام پیامبر(ص) در یثرب بعد از بر پایی مسجد، سیرکردن شکم گرسنگان بود. در تعالیم اسلامی آمده است(هرگاه فقر از یک طرف بیاید، ایمان از طرف دیگر می رود.) شکمی که گرسنه باشد را نمی توانیم برایش تحلیل دینی بیاوریم.

حجت الاسلام ریاحی ابراز کرد: امروز ما از نظر نظامی به قدرتی رسیدیم که امریکا و اسرائیل نمی توانند لطمه ایی به ما بزنند ولی از نظر اقتصادی می توانند به ما لطمه بزنند. به لحاظ اینکه اقتصاد کشور ما تک قطبی و بر پایه نفت استوار است.

وی هم چنین به نبود روحیه انقلابی و اسلامی  در بین اکثر مدیران وی وی نبودن روحیه مدیریت جهادی و داشتن روحیه مصرف گرایی را از دیگر عوامل نفوذ دشمن از جنبه اقتصادی یاد کرد و گفت: متاسفانه روحیه   اشرافی و غیراسلامی و غیرانقلابی در بین برخی مدیران نظام به چشم می خورد. اینها نفوذی هایی ست که می خواهند به اقتصاد کشور لطمه بزنند.

سرپرست بسیج طلاب گلستان در پایان توصیه نمود:  با توجه به اینکه در آستانه انتخابات قرار داریم وظیفه داریم کسی را انتخاب نماییم که دلسوز انقلاب و ملت باشند.