کد مطلب: 41335 تعداد بازدید: ۳۱۴

اولین نشست مدیران مدارس علمیه خواهران گلستان در سال 96

یکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۳:۳۴
اولین نشست مدیران مدارس علمیه خواهران گلستان در سال 96 در مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) بندرترکمن برگزار شد.

«حجت الإسلام والمسلمین ایوب وردانی» در این نشست ضمن گرامیداشت یاد و خاطره «آیت الله شرعی» موسس حوزه های علمیه خواهران بیان کرد: عرصه مبارزه با دشمن و توطئه های آنان فقط جهاد نظامی نیست بلکه عرصه جهاد فرهنگی را هم شامل می شود. که برای برون رفت از مشکلات فرهنگی نیاز به مدیریت انقلابی است.

وی افزود: مسائل مختلفی در عرصه مدیریتی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. اولین مسئله و یکی از رموز در این عرصه، مدیریت فعال و پویاست و عملکرد بر این اساس باعث پیشرفت در امورات می شود.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان مسئله بعدی را ظرفیت های بالفعل و بالقوه معرفی کرد و افزود: راه درست این است که ظرفیت ها را درست بشناسیم. در همین راستا باید به تربیت استعدادها و بکارگیری آنان پرداخت. وظیفه ما هم در این زمینه تربیت نیروی انسانی است. 

حجت الاسلام وردانی ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به نقش حضرت فاطمه(س) در «همسرداری، خانه داری و نقش مادری» اشاره کرد و گفت: در جامعه ی امروز بخش زیادی از ناهنجاری های جامعه به فراموشیِ نقش پدری و مادری در خانواده برمی گردد. مسئله فرزندپروری، مادری و همسری از مسائل اساسی است.

گفتنی است در ادامه مسائل و امورات مدارس علمیه مورد بررسی قرار گرفت. همچنین در این جلسه «حجت الاسلام والمسلمین محمدصالح منصوری» امام جمعه و موسس این مدرسه، «خانم خدیجه قانعی زارع» مدیر مدرسه و «خانم صدیقه بهرامی» معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان به بیان سخنان خود پرداختند.

لازم به ذکر است در نشست جداگانه ای نمایندگان شورای علمی پژوهشی استان با رأی گیری مدیران و معاونین پژوهش انتخاب شدند.