کد مطلب: 41188 تعداد بازدید: ۲۳۴

معاون حوزه علمیه خواهران گلستان بیان کرد:

اعتکاف بهترین موقعیت برای پرورش ابعاد وجودی خود است

چهارشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۴:۲۴
«خانم لیلا کابوسی» بیان کرد: اعتکاف شرایطی را فراهم می کند تا انسان ها با توشه معنوى و اعتقادى راسخ و ایمان و امیدى بیشتر تلاش نمایند تا خود را در محضر پروردگار ببینند.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران «خانم کابوسی» گفت: هرگز نمی توان ارزش همه زمان ها را برابر دانست، چنان که نمی توان همه مکان ها را برابر شمرد. برخی زمان ها و مکان ها ارزشی والا دارند. در این میان، ماه رجب ارزشمند است، چرا که ماه سلوک و زدودن زنگارهای شیطانی و ماه ولایت و برافروختن چراغ معرفت در قلب و روح است.

وی با بیان این که اعتکاف از جمله مناسبت های معنوی مهم در این ماه است، خاطرنشان کرد: انسان نیازمند پرورش در ابعاد وجودی خود می باشد. از این رو، اعتکاف بهترین موقعیت برای رسیدن به این هدف والاست.اعتکاف شرایطی را فراهم می کند تا انسان ها با توشه معنوى و اعتقادى راسخ و ایمان و امیدى بیشتر به زندگى خود ادامه داده، همیشه با یاد خدا تلاش نمایند تا خود را در محضر پروردگار ببینند. از نافرمانى او بپرهیزند و به سوى سعادت دنیا و آخرت گام بردارند.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران گلستان اذعان نمود: در همین راستا و در اجرای برنامه های معنوی مراسم اعتکاف که در مساجد استان به اجرا در آمده است مدارس و مبلغان حوزه های علمیه خواهران نقش بسزایی را ایفا می نمایند.

کابوسی افزود: در دست گرفتن امور اجرایی مراسم اعتکاف توسط برخی مدارس علمیه خواهران استان و برنامه ریزی جهت اجرای هر چه پربارتر آن، حضور مبلغان خواهر در مساجد و آموزش احکام اعتکاف و عبادات، بیان فلسفه اعتکاف و بیان مسائل اعتقادی، قرائت قرآن و انجام مراسم عبادی اعمال ام داوود از اهم برنامه های اجرا شده در این سه روز خواهد بود.