کد مطلب: 40757 تعداد بازدید: ۱۲۲

انتخاب درست؛ راه رسیدن به قله های سعادت

سه شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۱:۳۴
امام جمعه شهرستان بهشهر بیان کرد: راه رسیدن به قله های سعادت و جایگاه والای امامت و ولایت، انتخاب درست و الهی می باشد.

«حجت الاسلام والمسلمین سید جواد حسینی رکاوندی» امام جمعه شهرستان بهشهر در حاشیه اردوی زیارتی–سیاحتی طلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) بندرترکمن به امامزاده یوسف بهشهر پیرامون شخصیت حضرت فاطمه(س) گفت: حضرت بقیه الله(عج) حضرت فاطمه زهرا(س) را اسوه حسنه می خواند، یعنی سبک زندگی حضرت در راستای سبک زندگی حضرت زهرای مرضیه است.

وی عنوان کرد: راه رسیدن به قله های سعادت و جایگاه والای امامت و ولایت، انتخاب درست و الهی می باشد. همه زندگی و عمر انسان با محوریت انتخاب می چرخد. خداوند در قران کریم می فرماید: "بالاخسرین الاعمال" آنهایی که در اعمال خود ضرر کردند آنهایی هستند که ملاک انتخاب شان دنیا بوده است.

امام جمعه شهرستان بهشهر با توجه به حدیث قدسی خاطرنشان کرد: خداوند خوشبختی را در آخرت قرار داده ولی مردم آن را در دنیا می جویند. مردم خواهان عظمت هستند؛ اگر انتخاب الهی باشد، عظمت کسب می گردد. متاسفانه متکبرانه بودن افراد منجر به خواری و پستی می شود.

حجت الإسلام حسینی رکاوندی ادامه داد: عزت، در انتخاب صحیح است. خداوند تبارک و تعالی عزت را در نماز شب قرار داده است و بهترین فریضه الهی، در نماز شب میسر می شود.

وی در پایان با آرزوی سلامتی و عاقبت به خیری، موفقیت همه را در کسب علم از خداوند متعال خواهان شد.