کد مطلب: 40521 تعداد بازدید: ۳۵۱

مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان خبر داد:

اعزام 80 طلبه در ایام نوروز به اردوهای راهیان نور

پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۰:۱۰
«حجت الإسلام والمسلمین ایوب وردانی» گفت: 80نفر از طلاب مدارس علمیه خواهران گلستان و جمعی از مبلغین به اردوی راهیان نور اعزام می شوند.

«حجت الاسلام وردانی» در نشست با مدیران خبرگزاری های فعال استان گلستان با اشاره به برگزاری انتخابات در سال 96 تأکید نمود: همه ما وظیفه داریم در راستای مشارکت حداکثری در انتخابات و تعیین سرنوشت با ایجاد فضای رقابت سالم و تعامل سازنده برای انتخاب اصلح تلاش کنیم.

وی با بیان این که مدیریت حوزه علمیه خواهران استان گلستان سال 93 از استان مازندران مستقل شد، به بیان دستاوردهای چند سال اخیر این مدیریت پرداخت و گفت: در حال حاضر 11 مدرسه علمیه خواهران در مقطع سطح 2(کارشناسی) و یک موسسه آموزش عالی در مقطع سطح3(کارشناسی ارشد) مشغول به فعالیت هستند.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان اعلام کرد: مدیریت این استان در حال پیگیری مقدمات راه اندازی یک مرکز تخصصی سطح4(دکترا) در رشته فقه و خانواده و دو مؤسسه آموزش عالی در استان می باشد که پس از نهایی شدن، جزئیات آن اعلام می گردد. 

حجت الإسلام وردانی افزود: هم‌اکنون ظرفیت پذیرش مدارس علمیه خواهران گلستان، 425 نفر در سطح 2 و 55 نفر در سطح 3 می باشد که از 15 بهمن ماه امسال کار پذیرش آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وی اظهار کرد: طرح توانمندسازی اساتید در استان، شناسائی نیروهای جوان و نخبه در زمینه های مختلف، ایجاد و گسترش فعالیت ها و تشکل‌های پژوهشی در مدارس، کسب رتبه‌های برتر کشوری در مسابقات مختلف پژوهشی از جمله رشد، علامه حلی و بانوی کرامت، تعامل با مراکز پژوهشی استان و تجهیز کتابخانه‌های مدارس علمیه استان از جمله مهم ترین فعالیت های آموزشی- پژوهشی این مدیریت می باشد.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان اعزام مبلغان با همکاری دستگاه‌های مختلف، کسب رتبه‌های برتر فرهنگی، برگزاری نشست های دانش افزایی و ... فعالیت های مجازی در شبکه های اینترنتی و موبایلی، اجرایی کردن طرح کشوری «تجمع مجازی زینبیون» و همایش فعالان مجازی مدارس علمیه خواهران گلستان نیز از فعالیت های فرهنگی و فناوری این استان می باشد. 

حجت الاسلام وردانی اظهار داشت: همچنین در ایام نوروز 96 اعزام کاروان طلاب خواهر استان گلستان با ظرفیت 80 نفر را در قالب زائر و نیز تعدادی از مبلغین را به اردوهای راهیان نور جزء برنامه های این استان می باشد..