کد مطلب: 39613 تعداد بازدید: ۲۰۵

تبلیغ سبک زندگی اسلامی در جامعه؛ یکی از وظیفه طلاب

چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۴:۲۹
«حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر محمدی» کارشناس مذهبی بیان کرد: برای رسیدن به سبک زندگی اسلامی باید خودسازی و خودکنترلی را ابتدائا از خود و خانواده شروع کرد.

«حجت الاسلام محمدی» در جمع طلاب و مسئولین مدرسه علمیه خاتم الأوصیاء(عج) فاضل آباد گفت: سبک زندگی به مجموعه ای از ارزش ها و شیوه ها و حالت هایی که یک فرد یا یک گروه از مردم بر اساس آن زندگی می کنند گفته می شود.

وی اظهار کرد: یکی از مسائل مهم در جامعه بحث سلامت روان می باشد که باید در زندگی به آن پرداخت که آن هم فقط در سبک زندگی اسلامی یافت می شود. امروزه روان شناسان و جامعه شناسان هم به جامعیت سبک زندگی اسلامی رسیده اند و آن را پذیرفته اند.

کارشناس مذهبی اذعان کرد: وظیفه طلاب تبلیغ سبک زندگی اسلامی در جامعه می باشد و برای عملی شدن این قضیه، باید ضعف ها و چالش های سبک زندگی غربی برای مردم جامعه بیان کرد و برای رسیدن به این بحث باید به هدف ایمان داشته باشیم.

حجت الاسلام محمدی با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری (حفظ الله) بیان کرد: با وارد شدن دقیق و عمیق در بحث سبک زندگی بسیاری از مشکلات ما حل خواهد شد. برای رسیدن به سبک زندگی اسلامی باید خودسازی و خودکنترلی را ابتدائا از خود و خانواده شروع کرده و در تمامی ابعاد زندگی، سبک زندگی اسلامی را به کار بگیریم. حتی در تحصیل، در تغذیه و مباحث کاری مناجات و بهداشت و... چرا که اسلام برای ریزترین مباحث زندگی ما برنامه دارد.