کد مطلب: 39460 تعداد بازدید: ۲۳۰

«حجت الاسلام والمسلمین نجفعلی قاسمی» بیان کرد: عفت فراتر از حجاب است. چرا که حجاب، حد پوشش در مقابل نامحرم است. ولی عفت یعنی خودنگهداری از محرمات و خویشتن داری از شهوات، و میوه عفت ظهورش در حجاب است. وی ضمن بیان این نکته که عفت فقط مختص بانوان نیست، افزود

کنترل چشم؛ مهم ترین و اساسی ترین اصل عفاف

دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۵:۳۳
سلسله کلاس های اخلاقی نور هدایت با موضوع «عفت و حجاب» در جمع طلاب، اساتید و کادر مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) فاضل آباد برگزار شد.

«حجت الاسلام والمسلمین نجفعلی قاسمی» بیان کرد: عفت فراتر از حجاب است. چرا که حجاب، حد پوشش در مقابل نامحرم است. ولی عفت یعنی خودنگهداری از محرمات و خویشتن داری از شهوات، و میوه عفت ظهورش در حجاب است.

وی ضمن بیان این نکته که عفت فقط مختص بانوان نیست، افزود: علاوه بر عفت در پوشش؛ عفت در گفتار، نگاه، رفتار و شکم نیز در آیات و روایات سفارش شده است.

امام جمعه این شهرستان تاکید کرد: کنترل چشم مهم ترین و اساسی ترین اصل عفاف است و با استناد به روایات نگاه های غیر عفیفانه، تیر مسموم شیطان است که باعث هلاکت انسان خواهد شد.

حجت الاسلام قاسمی در ادامه افزود: عفیف کسی است که چشم داشته باشد ولی خودش را حفظ کند. چنانچه در احوالات عرفا و علما دیده می شود که آنها بسیاری از مقامات عرفانی و معنوی خود ا از همین عفت در نگاه بدست آورده اند .

وی اظهار کرد: حضرت زهرا(س) عفیفه کامل بود که عفت را در تمام ابعاد زندگی خود نهادینه کرده بودند. یعنی هم عفت در پوشش داشتند و با پوشش بسیار کامل وارد جامعه می شدند و هم عفت در گفتار و رفتار که زنان امروزه باید از این بانوی بزرگوار الگو بگیرند.

امام جمعه فاضل آباد در پایان برخی آثار عفاف را ایمان به خدا، تقوا، حفظ غیرت، و ولایت اهل بیت(علیهم السلام) دانست.