کد مطلب: 39457 تعداد بازدید: ۱۹۰

برگزاری سلسله کلاس های مهارت های زندگی در فاضل آباد

دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۸:۵۸
سلسله کلاس های مهارت های زندگی با موضوع «مهارت های پیش از ازدواج» با سخنرانی غلامرضا احمدی مشاور و کارشناس مسائل خانواده در مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) فاضل آباد برگزار شد .

«احمدی» در جمع طلاب، کارکنان و بانوان سطح شهر بیان کرد: پدر و مادر آینه فرزندان هستند ولی امروزه والدین این نقش خود را از دست داده اند و یا نگرانی های بی جا، مانع استقلال و رشد فرزندان شده است.

وی افزود: والدین موظف اند مهارت های پیش از ازدواج را در مسیر رشد فرزندان به صورت طبیعی به آنها آموزش بدهند. این مهارت ها از همان هفت سال اول زندگی فرزندان باید بکار گرفته شود.

مشاوره خانواده اولین مهارت پیش از ازدواج را امید به زندگی و ادب و احترام، و عزت نفس، استنباط و استدلال منطقی، صبوری و صداقت و استقلال و عدم وابستگی ، انعطاف پذیری را از دیگر مهارت های قبل از ازدواج دانست.

احمدی خاطرنشان کرد: یادگیری این مهارت ها فقط برای قبل از ازدواج است و در ضمنِ ازدواج فرصت مناسبی برای یادگیری این مسائل نیست.

وی تصریح کرد: علت اینکه در جامعه ما موضوع ازدواج نابسامان شده، این است که همه به دنبال بهترین دختر و پسر دنیا می گردند و غافل شده اند که بهترین دختر و پسر کسی است که مهارت های دهگانه قبل از ازدواج را فراگرفته و عملی کرده باشد.

این مشاور خانواده با بیان این که بلوغ از جمله مهارت های دهگانه پیش از ازدواج است، اذعان کرد: هرچه خانواه در این زمینه بیشتر همت گذاشته باشد، فرزندی که تربیت می کند بالغ تر خواهد شد.

احمدی در پایان تاکید کرد: دختر و پسری که مهارت های دهگانه قبل از ازدواج را به خوبی فرا گرفته باشد، وقتی تشکیل خانواده دهد در آن خانواده هیچ مشکلی پیش نمی آید و هرگز کار به طلاق و جدایی نمی انجامد.