کد مطلب: 39369 تعداد بازدید: ۲۲۹

برگزاری نشست اخلاقی در علی آباد کتول

شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۱:۰۸
نشست اخلاقی با سخنرانی «آیت الله مهدی انصاری قمی» مبلغ بین المللی در جمع طلاب و اساتید مدرسه علمیه بنت الهدی و کوثر علی آباد کتول برگزار شد.

«آیت الله انصاری قمی» درباره شخصیت حضرت فاطمه زهرا(س) بیان کرد: پیامبر اکرم(ص) فرمودند: تجسم تمام زیبایی و نیکی در شخصیت حضرت فاطمه(س) نمود دارد. بلکه والاتر، و بهترین مردم زمین در ذات و شرف و کرامت حضرت فاطمه(س) است. در نتیجه زندگی یک مسلمان باید فاطمی باشد، حضرت فاطمه(س) شاخصه تربیتی و مربی و معلم ما هستند. به همین دلیل نیز باید جایگاه این حضرت را بشناسیم که مطالعه  زندگی حضرت زهرا(س) دنیا و آخرت ما را فاطمی گونه می کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره تغییر و تحول در جهان افزود: خداوند انسان را برای تغییر و تحول در جهان آفریده و تمام اشیاء و موجودات را ابزار تحول بشر گذاشته که گاهی باعث تحولات خوب در زندگی شده و گاه اثر مضری بر روی جسم و روح می گذارد. مانند استفاده از گوشی های همراه و کارکرد آن .

این مبلغ بین المللی در پایان تأکید کرد: از جمله نکاتی که همه افراد بخصوص طلاب باید دقت زیادی در آن داشته باشند، احترام به استاد و توجه به جایگاه وی بوده که باعث افزایش عمر می شود.