کد مطلب: 38845 تعداد بازدید: ۴۷۰

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان خبر داد:

آغاز پذیرش حوزه‎های علمیه خواهران گلستان

شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۵:۲۱
مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان از آغاز پذیرش حوزه علمیه خواهران از پانزدهم بهمن ماه سال جاری تا دهم اسفند سال 1395 خبر داد.

«حجتالاسلام والمسلمین ایوب وردانی» در نشست خبری با خبرنگاران استان اظهار کرد: ظرفیت پذیرش حوزه علمیه خواهران استان گلستان در سال تحصیلی 1396-1397 تعداد 470 نفر است و در حال حاضر یک هزار و 600 نفر در حوزه علمیه طلاب خواهران در حال تحصیل هستند و یک‌هزار و 300 فارغ التحصیل از حوزه علمیه خواهران استان گلستان داریم.

وی تصریح کرد: فارغ‌التحصیلان و افراد در حال تحصیل در سطح دو (کارشناسی) و در سطح سه (کارشناسی ارشد) هستند و رشتههای تخصصی در سه رشته تحصیلی تفسیر، فقه و اصول و کلام اسلامی در حوزه علمیه خواهران وجود دارد.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان در رابطه با نحوه ثبت‌نام خواهران علاقه‌مند برای ورود به حوزه علمیه گفت: ثبت‌نام به دو طریق امکان‌پذیر است. اول با مراجعه به مدارس علمیه شهرستان‌های استان از جمله؛ گرگان، انبارالوم، بندرترکمن، رامیان، گنبدکاووس، مینودشت، علی‌ آباد کتول، فاضل آباد و آزادشهر و یا با مراجعه به آدرس سایت مرکز مدیریتwww.WHC.IR  اطلاعات ثبت‌نام را دریافت و برای ورود اقدام کنند.

حجت الإسلام وردانی با اشاره به طرح توسعه در جذب رشتههای فارغ‌‌التحصیلان این استان خاطرنشان کرد: در سال گذشته خواهران طلبه استان در سطح کشور رتبه دوم ثبت ‌نام مدارس علمیه خواهران را کسب کردند. لذا این امر ما را بر آن داشت تا در گرگان رشته فقه و خانواده را در مقطع دکترا پیگیری کنیم. در حال حاضر، مقطع کارشناسی ارشد فقط در مؤسسه آموزش عالی الزهراء(س) گرگان فعال است. که البته در بحث کارشناسی ارشد برای سال 96 در دو شهرستان علی ‌آباد کتول و گنبدکاووس در حال پیگیری هستیم.

وی بیان کرد: افرادی میتوانند به کارشناسی ارشد راه بیابند که فارغالتحصیل سطح دو هستند.