کد مطلب: 38844 تعداد بازدید: ۳۱۴

عبد خدا بودن؛ یعنی تسلیم محض مولا بودن

شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۰:۵۹
امام جمعه فاضل آباد بیان کرد: امام خمینی(رض) مهندس و معمار انقلاب بود، یک اسلام شناس به تمام معنا بوده که اسلام ناب را در قالب ولایت فقیه و حاکمیت ولی فقیه پیاده کرد.

«حجت الإسلام قاسمی» در جمع طلاب و اساتید مدرسه علمیه خاتم الأوصیاء(عج) فاضل آباد گفت: هدف از خلقت انسان عبودیت می باشد و عبد بودن غیر از عبادت است. عبد بودن به این معناست که انسان سر تا پا تسلیم مولا باشد و خواست و اراده او تابع خواست و اراده مولا باشد.

وی اولین شرط عبادت خداوند را نفوذ در کائنات و بی نیازی از غیر خدا دانست و عنوان کرد: پاکی از آلودگی و ایجاد محبوبیت از دیگر اثرات عبادت می باشد.

امام جمعه فاضل آباد با استناد به حدیث معراجیه، خصوصیت یک بنده واقعی را ورع و دوری از حرام، خوف از خدا و  حیاء در خلوت معرفی نمود.

حجت الإسلام قاسمی در بیان نمونه های کامل عبد خدا بودن اذعان کرد: امام خمینی(رض) یک نمونه کامل عبد صالح خدا بود. از هیچ کس نمی ترسید و حرفش برای خدا بود، قیامش برای خدا بود و در قلب او هیچ چیزی غیر از خدا راه پیدا نمی کرد. به همین جهت بین مردم محبوب بود.

وی ادامه داد: امام مهندس و معمار انقلاب بود، یک اسلام شناس به تمام معنا بوده که اسلام ناب را در قالب ولایت فقیه و حاکمیت ولی فقیه پیاده کرد.