کد مطلب: 38843 تعداد بازدید: ۲۲۵

نماینده ولی فقیه در استان گلستان بیان کرد:

پیروزی انقلاب اسلامی مشیت الهی است

شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۸:۲۲
نماینده ولی فقیه در استان گلستان بیان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی، با پشتوانه مشیت و خواست خداوند متعال همراه بوده است.

«آیت الله سید کاظم نورمفیدی» با استناد به آیه 5 قصص گفت: این آیه از تأثیر اراده خداوند در سرنوشت اقوام سخن می گوید. سخنی که مایه امید و دلگرمی همه امت های تحت ستم است. خداوند در این آیه می فرماید: «ما اراده داریم که بر مستضعفین نعمت بخشیم و آنها را پیشوایان و حاکمان و وارثان روی زمین قرار دهیم.» شروع آیه با فعل مضارع است که دلالت بر استمرار دارد. در واقع آیه بیانگر یک قانون کلى براى همه اعصار و قرون و همه اقوام و جمعیت هاست. پیروزی انقلاب اسلامی ایران  نیز یکی از مصادیق این آیه شریفه است.

وی افزود: براساس سند قطعی قرآن کریم در جریان پیروزی انقلاب اسلامی همچون  برخی جریاناتی که برای ائمــــه(ع) اتـــفاق می افتاد اراده خدا حاکم بر اراده ظالمان و زورگویان بوده است. نمونه های کامل آن در زمان متولد شدن حضرت موسی(ع) و نیز سرد شدن آتش بر ابراهیم(ع) نمایان شد.

امام جمعه گرگان کشور اسلامی ایران را منتسب به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) دانست و ابراز داشت: ما باید قدردان این انقلاب باشیم. قدردانی و شکر این نعمت بزرگ نیز به این است که درست عمل نماییم و قصدمان حفظ حقیقت، اصل و اساس این نظام و انقلاب باشد و رضایت خدا را در هر محدوده ای که قدم بر می داریم لحاظ کنیم.

آیت الله نورمفیدی با استناد به روایت ابوخالد کابلی از امام باقر(ع) اذعان نمود: امام خمینی(رض) و حرکت و نهضت ملت ایران می تواند مصداق این حدیث شریف باشد که از مشرق، گروهی خروج می کنند استوار می ایستند و قدرتشان را به کسی جز صاحب خود تحویل نمی دهند. باشد که این مژده و بشارت امام باقر (ع) تا ظهور امام زمان(عج) باقی بماند.