کد مطلب: 38840 تعداد بازدید: ۱۶۴

استکبارستیزی؛ نقطه مشترک منظومه فکری امام خمینی و مقام معظم رهبری

شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۰:۱۶
«حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین امیریان» استاد حوزه بیان کرد: منظومه فکری رهبر انقلاب(مدظله العالی) و امام خمینی (رض) مشترک است. نقطه عطف این منظومه فکری استکبارستیزی می باشد.

«حجت الإسلام امیریان» در جمع طلاب مدرسه علمیه خاتم الأوصیاء(عج) فاضل آباد گفت: یکی از ضروریات طلاب، تحلیل سخنرانی ها و منویات مقام معظم رهبری (حفظه الله) می باشد چرا که تمام الفاظ و نکات بیان شده در سخنرانی های ایشان تحلیل و تفسیر دارد. اگر ما نتوانیم سیاست و حق را تحلیل کنیم، ممکن است مانند مردم زمان امام حسین(ع) به بیراهه کشیده شویم.

وی با استناد به بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در بین نخبگان دانشگاه صنعتی شریف بیان کرد: یکی از نیازمندی های جامعه ما پیشرفت علمی می باشد و این پیشرفت علمی مانع از وابستگی به کفار خواهد شد.

استاد حوزه در ادامه اولین عامل پیشرفت علمی کشور را از نظر مقام معظم رهبری پایبندی به آرمان های دینی و انقلابی دانست و عنوان کرد: تعهد انقلابی دومین عامل پیشرفت علمی کشور است. تعهد انقلابی به معنای پایبندی به مبانی انقلابی و انقلاب توحیدی می باشد. تعهد انقلابی یعنی گوش به فرمان ولی فقیه باشیم.

حجت الإسلام امیریان سومین عامل پیشرفت علمی کشور را ایستادگی در دفاع از آرمان های دینی و انقلابی دانست. که نمونه ی بارز آن در جریانات انرژی هسته ای اتفاق افتاد.

وی در پایان به معرفی اجمالی احزاب و گروه ها پرداخت و به طلاب توصیه کرد: ما طبق گفته های بزرگان باید در روند کارها بر اساس خواسته های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) پیش برویم.