کد مطلب: 38701 تعداد بازدید: ۱۶۴

خانه ای که در آن امنیت روانی باشد آرامش و عواطف موج می زند

چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۵:۳۹
همزمان با ولادت حضرت زینب(س) ازدواج آسان 72 زوج با عنوان "مبارک ترین پیوند" با مشارکت مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) فاضل آباد و حوزه بسیج حضرت زینب(س) در فرهنگسرای فاضل آباد برگزار شد.

«حجت الاسلام والمسلمین بلال طوسی» مسئول تعلیم و تربیت سپاه ناحیه علی آباد ضمن تبریک میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار؛ ضمانت روحی، روانی و عاطفی را شرط یک زندگی موفق دانست و بیان کرد: خانه ای که در آن امنیت روانی باشد آرامش و عواطف موج می زند.

وی مسأله اخلاق را در ازدواج امری مهم و انکار ناپذیر دانست و افزود: مساله اخلاق در زندگی مانند مساله ریاضی است که اخلاق حکم عدد دو را دارد و بقیه امکانات حکم صفر را دارند. که اگر اخلاق نباشد "دو" برداشته خواهد شد و صفر به تنهایی امتیازی برای کسی محسوب نمی شود.

مسئول تعلیم و تربیت سپاه توصیه کرد: جوانان قبل از ازدواج و حین ازدواج و حتی بعد از ازدواج می توانند از راهنمایی های مشاوره های مذهبی در زندگی استفاده کنند.

حجت الاسلام طوسی ضمن بیان تفاوت های عاطفی و اخلاقی زن و مرد به برخوردهای عاطفی امام خمینی(ره) نسبت به همسرش و نامه های عاشقانه ایشان اشاره کرد و افزود: زن و شوهر به یکدیگر احترام بگذارند و از الفاظ درست استفاده کنند.

وی چهار اصلی را که زندگی مشترک برآن استوار است را توکل، تعهد و تجهیز و تضمین دانست و تأکید کرد: زوجین برای تحکیم بخشیدن روابط خود باید نکاتی را رعایت کنند. از جمله؛ زن و شوهر باید در مواقع لزوم از یکدیگر جانبداری کنند و همچنین حساسیت های همسر خود را بشناسند و به آن اهمیت دهند.

مسئول تعلیم و تربیت سپاه ادامه داد: زوجین باید با وضع موجود خود حرکت کنند تا به وضع مطلوب برسند و در زندگی مشترک تکبر و غرور را کنار بگذارند و به یکدیگر عشق بورزند.

گفتنی است در پایان مراسم به تمامی زوجین هدایایی اهدا شد.