کد مطلب: 38469 تعداد بازدید: ۲۹۴

برگزاری مراسم عزاداری حضرت فاطمه س در گنبدکاووس

دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۰:۲۷
مراسم سوگواری حضرت فاطمه(س) با سخنرانی «حجت الاسلام و المسلمین علی کیانی» مسئول گروه جهادی دانشگاه امام صادق (ع) در مدرسه علمیه الزهرا (س)گنبد کاووس برگزار شد.

«حجت الاسلام والمسلمین کیانی» در جمع اساتید و طلاب این مدرسه بیان کرد: توسل به زندگی ائمه(ع) نتایج اخروی را به دنبال دارد. سبک زندگی به دو صورت علمی و عملی میسر است.

وی در ادامه در بیان ویژگی های انسان کامل گفت: انسان کامل کسی است که در همه شاخصه های زندگی، هم در بعد مادی و هم در بعد معنوی به زندگی اهل بیت(علیهم السلام) تمسک کند. تمسک به زندگی اهل بیت(علیهم السلام) یعنی داشتن یک زندگی خوب وعالی.

مسئول گروه جهادی دانشگاه امام صادق(ع) افزود: ویژگی شاخص سبک زندگی اسلامی، امید دادن به انسان است. اسلام برای تک تک لحظات زندگی ما برنامه دارد. محوریت سبک زندگی ما قرآن است. در قرآن پیامبر(ص) و فرزندانشان الگوی انسان ها معرفی شده اند.

حجت الإسلام کیانی تصریح نمود: عامل سعادت در زندگی حضرت زهرا(س)، بعد عبادی زندگی حضرت زهراست. برای پیروی از بعد عبادی زندگی حضرت زهرا(س) باید عبد خدا بود. عبد خدا بودن چند ویژگی دارد که از آن جمله شجاعت؛ ایثار، اخلاص در کارها، بالا رفتن سطح علمی و ..... را می توان نام برد.