کد مطلب: 38445 تعداد بازدید: ۲۶۹

معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء گنبد کاووس خبر داد:

برگزاری جشن پیروزی انقلاب در مدرسه علمیه الزهراء س گنبد کاووس

دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۹:۵۵
مدرسه علمیه الزهراء س گنبد کاووس جشن پیروزی انقلاب را با حضور اساتید و طلاب این مدرسه برگزار نمود.

خانم عسکری استاد حوزه در جمع اساتید و طلاب بیان نمود: بر اساس بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) انقلاب اسلامی ایران شعارها و اهدافی را با خود همراه داشته و دارد. که از آن جمله می توان به حاکمیت اسلام بر جامعه و رواج ارزش های دینی در کشور، آزادی بیان و حکم، عدالت و رفع تبعیض ها، پیشرفت مادی و گسترش رفاه، احیای کرامت انسانی و نقش داشتن مردم در حاکمیت بر تعیین سرنوشت خود و زمینه سازی برای رشد و تکامل انسان ها در جامعه و حذف عوامل فساد اشاره نمود.

وی در ادامه تاکید کرد: اساسی ترین مساله ای که در انقلاب اسلامی هدف اعلی و اصلی به حساب می آید، عبارت است از تزکیه انسان. همه چیز مقدمه تزکیه و طهارت آدمی است.

استاد حوزه افزود: عدالت در جامعه و نیز حکومت اسلامی در میان اجتماعات بشری هم با اینکه هدف بزرگی محسوب می شود ولی خود آن یک مقدمه برای تعالی و رشد انسان است. رستگاری انسان یعنی دست یافتن انسان به مقصد اعلی که وابسته به تزکیه است.

عسکری در انتها تصریح نمود: جامعه ای که تزکیه شده و مردمش نفس خود را اصلاح کرده و رذایل اخلاقی را از خودشان دور کرده باشند؛ دورویی، دروغ، فریب و حرص و بخل و طمع و... بقیه رذایل انسانی را از خودشان جدا کرده و زدوده باشند، این جامعه هم به سعادت اخروی و هم جلوتر از آن به سعادت دنیوی دست خواهند یافت.