کد مطلب: 38394 تعداد بازدید: ۲۵۷

حضور در فضای مجازی؛ یکی از ابزارهای فعالیت های دینی و فرهنگی

یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۶:۳۱
مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان بیان کرد: در دنیای پیشرفت تکنولوژی، یکی از ابزارهایی که برای فعالیت های دینی و فرهنگی و... وجود دارد، مسئله حضور در فضای مجازی است.

«حجت الإسلام والمسلمین وردانی» ضمن اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که فرمودند «اگر رهبر نبودم، رئیس فضای مجازی می شدم»، گفت: در دنیای پیشرفت تکنولوژی، یکی از ابزارهایی که برای فعالیت های دینی و فرهنگی و... وجود دارد، مسئله حضور در فضای مجازی است و علت مقاومت عده ای در این امر؛ عدم شناخت و آگاهی آنان یا عدم مبارزه با آن است.عدم حضور برخی طلاب در فضای مجازی به منظور تبلیغ دین، نیازمند آسیب‌شناسی جدی است.

وی ادامه داد: مهم نحوه درست استفاده کردن از این ابزار است و اگر این امر یک خطر باشد، باید با آن مبارزه کرد. امروزه در دنیا چقدر اتفاقات منفی و شبهات از طریق ماهواره در وجود جوانان رخنه می کند که باید به صورت جدی به آن پرداخت. این امر، امروزه هم تهدید است و هم فرصت. تهدید آن، انحرافات و ... است.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان خاطرنشان کرد: اهمیت تبلیغ دین در فضای مجازی به مراتب بیشتر از رسانه منبر و در فضای مسجد است.آشنا کردن طلاب با این فضا برعهده مراکز آموزشی و پژوهشی حوزه است که باید مسئله را به صورت جدی پیگیری کنند و برنامه‌ریزی داشته باشند تا طلاب و مراکز حوزوی در این فضا بیشتر به فعالیت بپردازند.

حجت الاسلام وردانی در پایان اظهار کرد: استفاده از حداقل امکانات و بیشترین بهره برداری از حوزه های علمیه، امری مهم است که باید در این راه تلاش کرد.تربیت نیروی انسانی در حوزه علمیه جزو مسائل اصلی مسئولین حوزه هاست.