کد مطلب: 37558 تعداد بازدید: ۲۳۱

معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهراء س آزادشهر خبر داد:

برگزاری نشست علمی پژوهشی

یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۷:۵۸
«خانم شهربانو قاضی محسنی» گفت: نشست علمی پژوهشی «وظایف والدین در تربیت دینی فرزندان» با حضور جمعی از طلاب این مدرسه برگزار کرد.

«خانم سمیه معینی فر» استاد راهنما و عضو شورای علمی پژوهشی مدرسه در سخنانی گفت: آنچه در روایات اسلامی به ویژه در رساله حقوق امام سجاد(ع) به عنوان مسئولیت بزرگ والدین مطرح گردیده، تربیت دینی و آشنا کردن فرزند با آفریدگار جهان هستی است.

وی افزود: والدین باید با الهام از مکتب اهل بیت(علیهم السلام) به زبان ساده و قابل فهم؛ فرزند را از سنین کودکی که تأثیر فروانی در شخصیت او می گذارد، با خدا و صفات او آشنا سازد.

این استاد راهنما ادامه داد: از جمله وظایف مسلمان، تشویق و ترغیب فرزندان به عبادات و کارهای نیک است. تشویق دو شیوه دارد؛ اولین شیوه این است که با کردار و عمل خود مشوق فرزندان باشند و دومین شیوه زبان است. گفتار نیز جزئی از عمل است. بنابراین نقش گفتار در کنار عمل موثر و مهم است.

خانم معینی فر در پایان بیان کرد: از دیدگاه قرآن، تربیتی سازنده است که انسان را متوجه ارزش های وجودی و کرامت نفس خود کند تا در حفظ عزت نفس خویش بکوشد و انسانی مومن، آزاده، وارسته از هر قید و بندی می تواند برای خود و جامعه مفید باشد.