کد مطلب: 37547 تعداد بازدید: ۲۴۹

مدیر مدرسه علمیه الزهراء س گنبد کاووس خبرداد:

مراسم بزرگداشت یار دیرین امام و رهبری آیت الله هاشمی رفسنجانی

یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۳:۴۶
مراسم بزرگداشت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام آیت الله هاشمی رفسنجانی در مدرسه علمیه الزهرا(س) گنبد کاووس با حضور «حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین سبحانی» موسس مدرسه برگزار گردید.

«حجت الاسلام و المسلمین محمدحسین سبحانی» در جمع اساتید و طلاب این مدرسه بیان کرد: بعد از امام(رض) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، در جمع کسانی که به نهضت راه یافتند؛ نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) بسیار برجسته بود. ایشان مدت چهارسال را در زندان بودند.

وی تصریح کرد: یکی از افرادی که در شورای انقلاب توسط امام خمینی(رض) انتخاب گردید ایشان بودند، و  پس از پیروزی انقلاب سرپرست وزارت کشور شدند. همچنین دو دوره رئیس مجلس بعد از عزل بنی صدر، جانشین فرمانده کل قوا بودند. امام(رض) همیشه مسئولیت های مهم و خطیر را به ایشان محول می نمودند.

موسس مدرسه در ادامه از دوستی و صمیمیت بین ایشان و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) سخن گفته و تصریح کرد: آیت الله هاشمی(ره) در چندین مرحله جان خود را در راه انقلاب و رهبری به خطر انداختند تا جان رهبری محفوظ بماند.

آیت الله سبحانی در پایان بیان نمود: مردم ایران با حضور پرشور خود نشان دادند که قدردان کسانی خواهند بود که وفادار به انقلاب و رهبری باشند.