کد مطلب: 37393 تعداد بازدید: ۲۶۳

معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان گلستان خبر داد:

جلسه دومین دوره استانی از نهمین جشنواره علامه حلی در گلستان

سه شنبه ۲۸ دى ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۴:۴۳
«خانم صدیقه بهرامی» گفت: در ادامه سلسه جلسات برگزاری استانی جشنواره علامه حلی، جلسه دومین دوره استانی این جشنواره به میزبانی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان گلستان برگزار شد.

«خانم بهرامی» بیان کرد: در این جلسه که مدیران و معاونین پژوهش حوزه علمیه خواهران و برادران و نیز مدیر نظارت و ساماندهی استان حضور داشتند، دبیر جشنواره معرفی و دستور جلسات بعدی تعیین گردید.

وی هدف اصلی از برگزاری استانی این جشنواره را ایجاد نشاط علمی و گسترش روحیه پژوهشگری بین طلاب خواهر، بالابردن مهارت پژوهشی، آشنایی طلاب با سطوح مختلف پژوهش، شناسایی پژوهشگران نخبه بومی و تشویق و ترغیب به بحث نویسندگی در سطح استان دانست.

معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران گلستان افزود: می توان گفت تا حد زیادی در هشتمین دوره از جشنواره علامه حلی(ره) این مهم بدست آمد و شاهد افزایش 51 درصدی شرکت کنندگان طلاب خواهر بوده ایم. بهرامی ادامه داد: مدیریت حوزه علمیه خواهران این استان طی دو سال اخیر، تلاش های مستمری برای رفع موانعی همچون تجهیز کتابخانه ها، تشکیل کانون ها و انجمن های پژوهش و برگزاری کارگاه های روش تحقیق و نویسندگی، برگزاری دوره های تربیت مربی، آسیب شناسی پژوهش دینی در حوزه های علمیه استان و... داشته است، که خروجی آن در تنظیم سند چشم انداز 5 ساله پژوهش و آینده پژوهی و در نهایت رفع موانع و حل مشکلات موجود بسیار راهگشاست.

وی اظهار امیدواری کرد: امید است در نهمین جشنواره علامه حلی شاهد رشد بیش از پیش خواهران در عرصه پژوهش و شرکت در این جشنواره باشیم.