کد مطلب: 37373 تعداد بازدید: ۱۹۱

برگزاری نشست اخلاقی در مدرسه علمیه خاتم الأوصیاء عج فاضل آباد

دوشنبه ۲۷ دى ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۱:۳۳
مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) فاضل آباد نشستی اخلاقی را با سخنرانی«حجت الاسلام والمسلمین ایوب غفاری» مسئول تداوم تربیت و آموزش عقیدتی سپاه نینوا برگزار کرد.

«حجت الإسلام والمسلمین غفاری» در جمع اساتید، اعضاء کادر، طلاب و بانوان شهر فاضل آباد و بخش کمالان به بحث پیرامون انواع ذکر پرداخت و عنوان کرد: سه دسته ذکر داریم؛ بعضی از اذکار مانند استغفرالله پاک کننده هستند، بعضی از اذکار مانند الحمدالله نویسنده اند، یعنی برای کسی که ذکر را می گوید پاداش می نویسند، بعضی از اذکار هم نویسنده هستند و هم پاک کننده، مانند صلوات.

وی ضمن عنوان کردن انواع مخلوقات و ویژگی های آنان، افزود: اگر انسان عقل و شهوت را با هم و در کنار هم استفاده کند، مافوق ملائک می شود ولی اگر از شهوت تنها استفاده کند از حیوانات هم پست تر خواهد بود.

مسئول تداوم تربیت و آموزش عقیدتی سپاه نینوا ادامه داد: باید به عنوان انسان بودن، شاکر خداوند باشیم. و اینکه ما انسان مسلمان شدیم و در بین مسلمان بودن شیعه هستیم و در بین همه شیعیان شیعه دوازده امامی هستیم.

حجت الإسلام غفاری با بیان این که باید در مقابل خدا شاکر طلبه شدن خود باشیم، اذعان کرد: طلبه ها باید پیامبر(ص) را اسوه ی خود قرار داده و سیره نبوی و اهل بیت(علیهم السلام) را طی کند، اگر در این امر کوتاهی کند نه تنها به خود ظلم کرده بلکه به پیامبر(ص) نیز ظلم کرده است. منظور از سیره نیز همان فهم دقیق از زندگی آنها می باشد.

وی افزود: هر انسان چه باسواد و چه بی سواد با فهم دقیق از سیره اهل بیت(علیهم السلام) به راه سعادت خواهد رسید؛ اگر قرآن را داشته باشیم، بدون اهل بیت(علیهم السلام) هیچ فایده ای ندارد بلکه می شود مثل داعش که با قرآن به ریشه ی اسلام آسیب وارد می کند.

گفتنی است در پایان جلسه از پژوهشگر برتر مدرسه تقدیر بعمل آمد.