کد مطلب: 37317 تعداد بازدید: ۲۷۰

آیت الله هاشمی رفسنجانی ره ازاستوانه های نظام بود

یکشنبه ۲۶ دى ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۴:۵۸
مراسم ترحیم آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) ویژه بانوان از سوی موسسه آموزش عالی و مدرسه علمیه الزهرا(س) گرگان برگزار شد.

در این مراسم که بانوان سطح شهر هم حضور داشتند، خانم نفیسه حسینی واعظ مدیر نظارت و ساماندهی حوزه علمیه خواهران استان به بحث پیرامون جایگاه عالِم  دینی و تبیین شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی پرداخت و گفت: روایات عدیده ای در بیان جایگاه عالمان دینی وارد است که حاکی از مقام و منزلت رفیع آنان می باشد، به طوری که با مرگ عالم دینی شکاف و رخنه ای در زمین ایجاد خواهد شد که هیچ گاه جبران نمی شود.

وی ادامه داد: هر عالمی یک خاکریز در جبهه دین فتح می کند و پایگاهی مختص به خود ایجاد خواهد نمود که مختص به خودشان است که جایگاهش با آمدن کسی پر نخواهد شد.

استاد حوزه بیان کرد: عالمان دین شیاطین و ابلیس‌ها را پس می‌زنند و اجازه ورود آن‌ها را به حریم اسلام نمی‌دهند. برای همین است که دشمنان اسلام با علما که نقش حراست از دین را برعهده دارند میانه خوبی ندارند، چون آن‌ها با شناسایی موقعیت دشمن، امکانات، استعداد و استحکامات آنان، زمینه شکست دشمن را فراهم می‌کنند.

حسینی واعظ تصریح کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) از استوانه های نظام و انقلاب بوده است که در زمان حیات چه در دوران جنگ و چه در زمان صلح با تدبیر و درایت توانست بسیاری از نقشه های دشمن را خنثی نماید.خدمات و مبارزات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی(ره) در قبال انقلاب و نظام فراموش ناشدنی است.

وی با به اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر این که آیت الله هاشمی رفسنجانی ۵۹ سال در سنگر مبارزه و دفاع از اسلام در کنار ایشان بودند، افزود: به لحاظ علمی نیز از شخصیت های کاملاً علمی بوده و تالیفاتی از ایشان برجا مانده است. از جمله «تفسیر راهنما» که بالغ بر ۲۰ جلد است و نیز فرهنگ قرآن که نتیجه این فعالیت مثمرثمر است.