کد مطلب: 37275 تعداد بازدید: ۲۳۹

تربیت افراد سالم؛ یکی از وظایف مهم و اساسی زنان

شنبه ۲۵ دى ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۴:۰۳
مدرسه علمیه سعدیه رامیان در جهت تحکیم بنیان خانواده کارگاه مهارت زندگی را با حضور «خانم فاطمه سوسرایی» مدرس حوزه برگزار نمود.

«خانم سوسرایی» نداشتن مهارت زندگی را یکی از مشکلات و معضلات جوانان و زوج های جوان در جوامع امروزی دانست و عنوان کرد: خداوند در قرآن مصادیق مختلفی را برای آرامش ذکر فرموده است. که از آن جمله ذکر «الا بذکر الله تطمئن القلوب»، نعمت شب، داشتن همسر و ... می باشد.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری «محوریت منزل بر دوش زن می باشد، زن در هر مقام علمی و موقعیت اجتماعی که باشد باید همسر خوبی در خانه باشد وگرنه در زندگی موفق نخواهد شد» افزود: خانواده مهمترین رکن جامعه است و سلامت جامعه در گرو سلامت خانواده می باشد. از این رو، یکی از وظایف مهم و اساسی زنان تربیت افراد سالم است.

مدرس حوزه های علمیه اذعان داشت: یکی از وظایف زنان جامعه اسلامی آشنایی با سیره زندگانی حضرت زهرا(س) به عنوان یک زن نمونه در جهان و کسب مهارت های لازم به عنوان یک مادر و همسر می باشد.

سوسرایی گفت: نظام خانواده، نظام زوجیت و همسری نیست، بلکه نظام تربیت و نظام پاداش هاست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حدیث پیامبر(ص) مبنی بر این که سه گروه از زنان با حضرت زهرا(س) محشور می شوند و عذاب قبر ندارند، عنوان کرد: زنانی که با بدخلقی همسر سازگار باشند، زنانی که تنگدستی همسر را تحمل کنند، زنانی که مهریه خود را به همسران شان ببخشند، می توانند با تاسی به سیره اهل بیت(علیهم السلام) زندگی سرشار از مهر و محبت و آرامش داشته باشند.

مدرس حوزه در ادامه بیان کرد: اگر مردان حرمت مرد بودن و زنان شوکت زن بودن را حفظ کنند، هر روز روز زن و روز مرد خواهد بود و در نتیجه همه روزها روز انسانیت می شود.

گفتنی است این کارگاه در دو روز برگزار شد و انواع مهارت های زندگی از دیدگاه آیات و روایات بررسی گردید.