کد مطلب: 37266 تعداد بازدید: ۱۸۵

معاون فرهنگی مدرسه علمیه کوثرعلی آباد کتول خبر داد:

برگزاری نشست اخلاقی

شنبه ۲۵ دى ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۰:۴۸
مدرسه علمیه کوثرعلی آباد کتول نشستی اخلاقی را با حضور «حجت الاسلام والمسلمین ترابی» امام جمعه شهر گنبد در جمع اساتید این مدرسه برگزار کرد.

«حجت الإسلام ترابی» ضمن بیان حدیث گوهر باری از رسول خاتم(ص) با موضوع بیان نعمت ها و اقرار به گناهان بیان کرد: با اینکه نعمت ها بسیار و از شمارش خارج است، ولی خدا دوست دارد که انسان نعمت هایش را به شمارش و عدد آورد، همچنان که در قرآن آمده "وان تعدوا نعمت الله..".

وی افزود: خداوند با اعطاء نعمت فطرت و عقل به افراد، نعمت را تمام کرده است. حتی اگر نقص عضوی داشته باشد. چون اساس نعمت، انسان بودن است. "فطرت الله و من احسن من الله فطره..".

امام جمعه گنبد ادامه داد: نعمت دیگر، نعمت ایمان "هو الذی حبب الیکم الایمان" است. او خدایی است که راه را باز کرده و نعمت ایمان را به انسان داده که به وسیله آن آدمی متدین شد.

حجت الإسلام ترابی در ذیل سخن پیامبر(ص) مبنی بر اقرار به گناهان گفت: یکی دیگر از کارهایی که خدا از بنده اش می پسندد و دوست دارد، اقرار به گناهان است. همیشه باید معترف باشیم که گناهان، باعث محدود شدن ما شده است. و همین عامل، سبب بدحالی در نماز، تلاوت قرآن و بطور کل، کارهای عبادی مان شده است.