کد مطلب: 37062 تعداد بازدید: ۱۱۷

مراسم نکوداشت مرحوم آیت الله محمد علی شرعی ره در شهرستان بندرترکمن

یکشنبه ۱۹ دى ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۱:۳۴
مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) بندرترکمن مراسم یاد بود مرحوم آیت الله محمدعلی شرعی(ره) را با سخنرانی معاون پژوهش حوزه علمیه برادران شهرستان بندرترکمن برگزار کرد.

«حجت الأسلام والمسلمین سیدمهدی موسوی خواه» گفت: خداوند آیاتی را در قرآن کریم به ارزش علم اختصاص داده و فرموده است: به افراد با ایمان مقامی والا و رفیع می دهم تا همه مردم جامعه، طالب گرایش به آنان شده و به سراغشان بروند و آن فرد عالم، امام و مقتدای آنان می شود.

وی عنوان کرد: حضرت آیت الله محمد علی شرعی(ره) و پدر بزرگوارشان از شخصیت های علمی و عالم عامل به علم بودند. سال ها در راه علم تلاش کرده و عمر بابرکتشان را در این راه صرف نمود و در کشمکش های زمان انقلاب دست به تأسیس حوزه علمیه خواهران زدند.

معاون پژوهش حوزه علمیه برادران افزود: این اقدامات نشان از همت والای آیت الله محمدعلی شرعی(ره) دارد. بعد از انقلاب هم ایشان توسط امام خمینی(رض) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به عنوان هیات امنا در حوزه باقی ماندند. و در زمان جنگ هم تمام تلاش خود را برای کشور و دین انجام دادند. تا آنجا که فرزند خودشان را نیز تقدیم انقلاب کرده و مدال افتخار ابو شهید را کسب نمودند.

گفتنی است در این مراسم که با مداحی و تبیین زندگی نامه این عالم وارسته و ختم قرآن همراه بود؛ مدیر، اساتید، هیئت امنا، مسئولین، دانش آموختگان، طلاب و بانوان سطح شهر اعم از شیعه و سنی حضور داشتند.