کد مطلب: 36930 تعداد بازدید: ۱۹۵

آیت الله شرعی عمر خود را در ترویج معارف اهل بیت علیهم السلام صرف کرد

پنجشنبه ۱۶ دى ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۰۷:۲۶
موسسه آموزش عالی و مدرسه علمیه الزهرا(س) گرگان مراسم بزرگداشت حضرت آیت الله شرعی(ره) را برگزار کرد.

«خانم فرحناز رجب زاده» استاد حوزه صبح امروز در جمع مدیر، اساتید، کارکنان و طلاب این مؤسسه و مدرسه در تبیین ویژگی های علمی و معرفتی آیت الله شرعی(ره) بیان داشت: عالمان به عنوان ميراث داران انبيا معرّفى شده اند. لذا به هر ميزان كه از دانش پيامبران بهره مند شوند، وارثِ ايشان خواهند بود.

وی ضمن اشاره به روایت پيامبر اکرم(ص) «عالمان، وارثان پيامبران اند»، ادامه داد: پيامبران، درهم و دينارى به ارث نگذاشتند، بلكه دانش را بر جاى نهادند. پس هر كس چيزى از اين دانش بياموزد، بهره اى فراوان برده است.

استاد حوزه در ادامه به بیان خلاصه ای از زندگینامه آیت الله شرعی(ره) پرداخت و ابراز کرد: آیت الله شرعی(ره) از وفاداران به امام(رض)، مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، انقلاب، نظام جمهوری اسلامی ایران بود که عمر با برکت خویش را در جهت خدمت به دین و انقلاب سپری کرد و تا آخرین لحظه عمر در این مسیر ثابت قدم ماند. قطعا درگذشت چنین عالمی، موجب ثلمه و خلأیی جبران ناپذیر در جامعه است و با فقدان ایشان حوزه های علمیه یکی از پشتوانه های خود را از دست داده است.‌

رجب زاده افزود: به راستی وی جزء آن دسته از علمایی می باشند که عمر با برکت خود را در نشر و گسترش معارف خاندان عصمت و طهارت(علیهم السلام) و ارائه خدمات بی شمار علمی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و... سپری نمودند که تأسیس حوزه های علمیه خواهران کشور، نمونه بارزی از فعالیت های آن عالم گرانقدر است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: فعالیت ها و خدمات این عالم ربانی در سنگر حوزه های علمیه، خدمات شایانی در راه اعتلای اسلام و نشر معارف الهی داشته است. لذا حوزه های علمیه باید سعی نمایند  همواره یاد و نام آن شخصیت علمی و اخلاقی را زنده و پویا نگه دارند. 

گفتنی است یک ختم قرآن نیز از سوی اساتید و طلاب این مدرسه به روح مطهر آیت الله شرعی(ره) هدیه شد.