کد مطلب: 36928 تعداد بازدید: ۲۱۷

برگزاری مراسم ارتحال آیت الله محمد علی شرعی در مدرسه علمیه سعدیه رامیان

پنجشنبه ۱۶ دى ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۰۰:۱۰
مدرسه علمیه سعدیه رامیان مراسم گرامیداشت آیت الله محمدعلی شرعی(ره) را با حضور امام جمعه و مسئولین این شهرستان، اعضای هیئت امناء، خیرین، اساتید، کادر و طلاب برگزار کرد.

«حجت الاسلام حسین طاهری» امام جمعه این شهرستان ضمن تسلیت درگذشت عالم بزرگ آیت الله محمدعلی شرعی(ره) موسس مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران گفت: بنا به فرموده پیامبر اکرم(ص) «اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لایسد ها شیء»؛ مرگ عالم، رخنه اى است در اسلام كه تا شب و روز در گردش است، هيچ چيز آن را نمى بندد.

وی با اشاره به فعالیت های قبل از انقلاب آیت الله شرعی(ره) بیان کرد: ایشان در تمام دوران زندگی پر بر کت خود؛ در خدمت اسلام، انقلاب و ولایت فقیه بودند. مدرسه رضویه را بنیانگذاری کردند که فقیهانی همچون آیت الله شهید مطهری(ره) را تربیت و تقدیم اسلام و انقلاب کردند.

امام جمعه رامیان آیت الله شرعی(ره) را شخصیتی مبارز و انقلابی توصیف کرده و اذعان داشت: ایشان از سال 42 در کنار امام(رض) فعالیت مبارزاتی خود علیه حکومت ظالم پهلوی در ماجرای کاپیتولاسیون را آغاز کرده و دستگیر و زندانی شدند. و همچنین در پیروزی انقلاب، توسعه و گسترش آن نقش مهمی ایفا کردند.

حجت الإسلام طاهری در ادامه خاطر نشان کرد: آیت الله شرعی(ره) بعد از پیروزی انقلاب با رهنمودهای امام(رض) و مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)، حوزه های علمیه خواهران را تاسیس کردند که هم اکنون این شجره طیبه قریب به 500 مدرسه علمیه در سراسر کشور دارد که یکی از  ارزشمندترین کارهای ایشان در پرونده افتخارات شان می باشد.

وی در پایان با اشاره به اینکه ایشان پدر شهید نیز بودند، تصریح کرد: این عالم عالیقدر با تقدیم فرزند خود به اسلام و انقلاب دین خود را با عمل کامل کردند.

گفتنی است مداحی و قرائت قرآن از دیگر برنامه های این مجلس ترحیم بود.