کد مطلب: 36559 تعداد بازدید: ۱۹۳

هدایت و تزکیه نفوس؛ هدف اصلی ارسال پیامبراکرم ص و همة انبیا

هدایت و تزکیه نفوس؛ هدف اصلی ارسال پیامبراکرم ص و همة انبیا

دوشنبه ۶ دى ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۶:۳۵
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم جشن میلاد نبی مکرم اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) بیان کرد: هدف اصلی ارسال پیامبراکرم(ص) و همة انبیا هدایت و تزکیه نفوس است.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران «حجت الاسلام و المسلمین علی اصغر فضیلت» با استناد به آیه 164 سوره آل عمران به بحث پیرامون هدف بعثت نبی مکرم اسلام(ص) پرداخت و بیان داشت: هدف اصلی ارسال پیامبراکرم(ص) و همة انبیا هدایت و تزکیه نفوس است که این محور اصلی یعنی همان هدایت نمودن جامعه و بازداشتن آنها از گمراهی و ضلالت.

وی با استناد به آیاتی از قرآن ادامه داد: هدف از آفرینش انسان رسیدن او به کمال و سعادت است. کمال مطلق بودن خدا اقتضا می کند که آن کمالات در قالب موجودیتی به نام انسان تجلی پیدا کند. نقش نبی مکرم اسلام(ص) نیز به فعلیت رساندن قابلیت هاست.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان افزود: در عصر نبوت حضرت ختمی مرتبت(ص)، بشریت به ظرفیتی دست یافت که با در اختیار داشتن داده های وحیانی و آخرین چارچوب هایی که تحت عنوان اجتهاد می توان از آن نام برد، با راهنمایی هایی که از ناحیه عترت وجود دارد راه خود را بشناسد و مسیر را طی نماید.

حجت الإسلام فضیلت افزود: خلاصه ی تعالیم تمامی انبیاء رسیدن به این حقیقت است که از کجا آمده ام و به کجا خواهم رفت. تمامی آیین ها اعم از آیین های آسمانی و انسانی، بدنبال ارائه راهکار برای پیوستن انسان به ابدیت و جاودانگی هستند.

وی خاطرنشان کرد: قرآن و سیره پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) بزرگترین راه نجات و رهایی انسان از زندان تن است. شناخت مضامین بلند قرآن و سیره نبی مکرم اسلام(ص) و نیز عمل به آموزه های آنها، شرط رسیدن به هدایت و تعالی است که باید در زندگی ما به عنوان یک مهارت جریان پیدا کند.