کد مطلب: 36444 تعداد بازدید: ۲۱۶

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان:

کتاب الهی؛ منشأ هدایت و چراغ روشن در زندگی بشریت

پنجشنبه ۹ دى ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۲۹:۴۲
«حجت الإسلام والمسلمین ایوب وردانی» گفت: تمامی ادیان آسمانی و رجال بزرگ تاریخ بشری از طریق کتاب جاودانه مانده اند.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران «حجت الإسلام وردانی» در مراسم اختتامیه سومین نمایشگاه تخصصی کتاب حوزه در مدرسه علمیه الزهرا(س) گرگان با استناد به آیاتی از سوره علق بیان داشت: کتاب نقش بسیار مهم و اساسی در زندگی بشریت دارد. خداوند در سوره علق به تعلیم و نقش قلم اشاره می کند و"قلم" را وسیله انتقال مفاهیم می داند.

وی ادامه داد: در اهمیت عنصر کتاب برای تکامل جامعه انسانی همین بس که تمامی ادیان آسمانی و رجال بزرگ تاریخ بشری از طریق کتاب جاودانه مانده اند. کتاب نقش مهمی در تبلیغ و انجام ماموریت پیامبران و سفیران الهی داشته است.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان افزود: قلم مومنین در طول تاریخ وسیله نجات بوده است و در مقابل چه بسا قلم غیر مومن باعث انحراف و گمراهی بشریت شده است.

حجت الإسلام وردانی خاطرنشان کرد: کتاب الهی، اثبات حقانیت پیامبر(ص) و به عنوان چراغ روشن در زندگی بشریت است که نورافشانی می کند و هرکس بدان تمسک جوید و از آن بهره ببرد به سعادت و کمال که هدف آفرینش است، دست می یابد.

وی با بیان این که قرآن کریم کتاب هدایت و موجب نجات بشریت است، بیان کرد: راه و رسم پیامبر اسلام (ص) در وجود قرآن است. آن جا که خداوند می فرمایند "ما ینطق عن الهوی ان هو الا وحي يوحي". بنابراین آنچه را که از قرآن نوشته می شود و با قلم مکتوب می ماند، نقش تعیین کننده ای در زندگی انسان دارد.

مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه گلستان در پایان تصریح کرد: فلسفه مکتب امام صادق(ع) برگرفته از تعلیم کتاب الهی است که بواسطه نبی مکرم اسلام(ص) بر روی زمین ایجاد شد و بر همین اساس است که امروز حوزه های علمیه شکل گرفت و پابرجا ماند.