کد مطلب: 36442 تعداد بازدید: ۲۵۵

معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء س گرگان خبر داد:

نشست صمیمی دانشجویان با طلاب مدرسه علمیه الزهراء س گرگان

پنجشنبه ۹ دى ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۲۶:۰۳
مدرسه علمیه الزهراء(س) گرگان به مناسبت هفته وحدت حوزه و دانشگاه، نشست صمیمی دانشجویان با طلاب موسسه آموزش عالی و مدرسه علمیه الزهرا(س) گرگان را برگزار کرد.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران «خانم دکتر عادله کشمیری» از اساتید این مؤسسه ضمن بیان اهمیت و ضرورت این نشست و هم اندیشی بیان داشت: پیوند دانشجو با روحانی، آمیختن علم و دانش و تعهد و تخصص است. در سایه این پیوند و وحدت است که جامعه ایده آل بوجود می آید.

وی ادامه داد: در جامعه ای که دانش جدای از دین و تمدن بدون اخلاق باشد؛ آن جامعه، جامعه مطلوبی نخواهد بود و به سعادت و کمال نخواهد رسید.

استاد این موسسه افزود: بحث از وحدت در واقع تراوش اندیشه و افکار بلند امام خمینی(ره) است که این روز را به عنوان روز «وحدت حوزه و دانشگاه» نامید. هدف حضرت امام(ره) ساختن یک کشور اسلامی است که درگرو این وحدت محقق می شود. بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای(مد ظله العالی) نیز «این دو نهاد مانند دو خط موازی هستند که برای رسیدن به هدفی خاص درحرکتند».

کشمیری خاطرنشان کرد: از زمانی که اروپایی ها و غربی ها و سیاستمداران صهیونیست و متفکرانی که برای نابودی دنیای اسلام نقشه می کشیدند، دانش را همراه با سیاست وارد کشور ما کردند، علم را از دین جدا نموده و در نتیجه رشته ی دین، یک رشته خالی از علم و رشته ی علم، یک رشته خالی از دین گشت. در حوزه های علمیه، دروس علمی با پیشرفت های جدید راه داده نشد.

وی ادامه داد: حوزه و دانشگاه دو ركن بسيار مهم در انقلاب اسلامي ايران هستند كه جهت گيري علمي و عملي ايران بستگي به ميزان كارايي و عملكرد آنان دارد. حوزه و دانشگاه به منزله دو بالي هستند كه مي توانند ايران را در مسير تعالي و رشد مادي و معنوي حركت دهند.