کد مطلب: 32473 تعداد بازدید: ۲۵۵

عدم شناخت و تحلیل مسائل؛ عامل انحراف جامعه از مسیر صحیح

عدم شناخت و تحلیل مسائل؛ عامل انحراف جامعه از مسیر صحیح

پنجشنبه ۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۰:۵۳
مدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه(س) گرگان نشست تربیتی «تحلیل واقعه عاشورا» را با سخنرانی «حجت الاسلام حسینی کوهستانی» مسئول نهاد رهبری دانشکده علوم پزشکی گلستان برگزار نمود.

حجت الاسلام حسینی در جمع طلاب و اساتید مدرسه با طرح این سوال که چه شد عده ای حسینی شدند و در رکاب امام حسین(ع) در دنیا و آخرت سعادتمند شدند و عده ای هم در جبهه مقابل قرار گرفتند و خسر الدنیا و الاخره شدند؟ گفت: توفیق عمل پیدا کردن معلول است و حتما نیاز به علت دارد. همه عاقلند اما عقل سر بزنگاه باعث نجات افراد نمی شود.

وی با بیان فرازی از وصیت نامه شهید گلستانی که «وقتی حسین در میدان است و تو در کنار او نباشی فرقی نمی کند بر سجاده نماز باشی یا بر سفره شراب»، تصریح کرد: خیلی ها کربلا را خلق کردند بعد تواب شدند و گریه کردند، یا برخی از آنها نبودند اما سکوت کردند. سلیمان بن سرد خزاعی رئیس قیام توابین که در زمان کربلا سکوت کرد. در قیام توابین، افراد خیلی بیشتر از قیام کربلا کشته شدند اما فایده ای نداشت. سکوت هم گاهی با بودن در جبهه دشمن تفاوتی ندارد.

مسئول نهاد رهبری با بیان این که در دروغگو بودن برخی از افراد همین مقدار بس که هر آنچه را که می شنود منتشر کند، ادامه داد: چرا حرف ها قبل از تفکر و تحلیل منتشر می شود، این باعث از بین رفتن اعتماد جامعه می شود. حضرت علی(ع) در جامعه به گونه ای ترسیم شده بود که وقتی در مسجد ضربت خوردند گفتند علی در مسجد چه کار می کرد؟

حجت الإسلام حسینی عدم تحلیل مسائل و شناخت را عامل انحراف جامعه از مسیر صحیح و اصلی دانست و افزود: این که انسان اهل فکر و اندیشه  باشد، زمینه ساز توفیق در همه خوبی ها می شود. شیخ فضل الله نوری را در روز عید غدیر در مقابل چشم مسلمانان دار زدند و عده ای از مردم کف زدند، اگر جامعه تحلیل و شناخت خود را از دست بدهد به این سمت می رود و اگر کربلایی اتفاق بیفتد به جای این که کنار امام قرار بگیرد، مقابل امام قرار می گیرد.