کد مطلب: 32469 تعداد بازدید: ۲۷۲

نشست اخلاقی ویژه اساتید مدرسه علمیه کوثر علی آبادکتول

نشست اخلاقی ویژه اساتید مدرسه علمیه کوثر علی آبادکتول

چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۵:۵۷
مدرسه علمیه کوثر علی آبادکتول نشستی اخلاقی را ویژه اساتید با حضور امام جمعه شهر سنندج و نائب رئیس هیئت امنای این مدرسه برگزار کرد.

«حجت الاسلام والمسلمین نصرتی» گفت: واقعه عاشورا دو بال دارد که هر دو بالش امامت است. یک طرف آن شهادت امام حسین(ع) و طرف دیگر امام سجاد(ع) که عهده دار تبلیغ است.

وی تصریح کرد: در واقع امام سجاد(ع) در آن زمان برای محفوظ ماندن از خطر احتمالی به ظاهر غائب بود و مسئولیت ابلاغ و رسالت ایشان را باید کسی بر عهده می گرفت که ظرفیت بالایی را داشته باشد و آن کسی نیست جز حضرت زینب(س).

امام جمعه سنندج افزود: هرچه مراتب ایمان انسان بالاتر برود بیشتر گرفتار تنازعات می شود و این گرفتاری ها حاصل نمی شود و آسان نمی گردد مگر با ایمان و عمل صالح که صبر و استقامت مصداقی از عمل صالح است. این ویژگی شاخص در وجود حضرت زینب(س) به وضوح دیده می شود.

حجت الإسلام نصرتی بر سخت ترین شرایط حضرت زینب(س) که واقعه عاشورا بود اشاره کرد و ادامه داد: گویا حضرت زینب(س) تمام بلاها و سختی های قبل از عاشورا را باید می دید و می چشید که مسئولیت خطیر و سنگین رسالت کربلا و ادامه  این رسالت را به بهترین نحو به مرحله اجرا برساند.