کد مطلب: 32467 تعداد بازدید: ۲۱۷

بررسی فضائل زیارت عاشورا

بررسی فضائل زیارت عاشورا

چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۳:۱۴
نشستی با موضوع «فضائل زیارت عاشورا» ویژه طلاب مدرسه علمیه الزهرا(س) گنبدکاووس با حضور «خانم سکینه جاهدی» مبلغ و معاون پژوهش این مدرسه برگزار گردید.

جاهدی با بیان روایاتی از ائمه معصومین(علیهم السلام) به فضائل خواندن زیارت عاشورا اشاره نمود و گفت: از جمله روایات این است که «وقتی انسان مداومت بر خواندن زیارت عاشورا داشته باشد، جزء کسانی می باشد که در رکاب امام حسین(ع) به شهادت رسیده و برایش ثواب هر پیامبر و رسولی که حسین(ع) را از زمان شهادتش تا کنون زیارت نموده، نوشته می شود». که تجربه هر عارف و عالمی گواه بر این مطلب است.

وی بیان کرد: صاحبان بصیرت همیشه به خواندن زیارت عاشورا توجه داشتند و آن را به دیگران نیز سفارش می کردند که تا زنده اید زیارت عاشورا را از دست ندهید.

معاون پژوهش این مدرسه توصیه نمود: طلبه ها در کنار تحصیل و خواندن دعاها و زیارات، قرائت زیارت عاشورا را از وظایف خود بدانند و با تدبر در زیارات مختلف، نور ایمان را وارد قلب های خود نمایند. که این اثر خود را هم در زندگی دنیایی و هم اخروی به جای می گذارد.

جاهدی در ادامه به سیره علماء در مورد فضیلت خواندن زیارت عاشورا اشاره نمود و گفت: شیخ مرتضی انصاری هر روز دو بار صبح و عصر آن را می خواند و بر آن بسیار مواظبت می نمود.