کد مطلب: 32080 تعداد بازدید: ۲۴۰

مسلم بن عقیل پیشتاز حماسه ی عاشورا بود

مسلم بن عقیل پیشتاز حماسه ی عاشورا بود

جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۳:۴۸
مدرسه علمیه الزهرا(س) گنبد کاووس در روز اول محرم مراسم سوگواری «سفیر عشق مسلم بن عقیل» با حضور «خانم هاجر باقری» استاد و مبلغ حوزه برگزار گردید.

باقری در جمع طلاب و اساتید این مدرسه بیان کرد: همه ما در شبانه روز ده بار می گوییم «اهدنا الصراط المستقیم» و از خداوند می خواهیم که ما را در راه و صراط مستقیم قرار دهد. اما اینکه صراط مستقیم چیست و چه راهی است؟ باید بدانیم که راه اهل بیت(علیهم السلام) همان صراط مستقیم است. پس یقین داشته باشید که اگر دستتان در دست اهل بیت و ائمه اطهار(علیهم السلام) قرار نگیرد، گمراه می شوید و از صراط مستقیم به بیراهه کشیده می شوید.

وی در ادامه به شخصیت مسلم بن عقیل اشاره نموده و بیان داشت: مسلم بن عقیل پیشتاز حماسه ی عاشورا بود و حضور ایشان در کوفه باعث آشکار شدن تزویر و ریاکاری امویان شد.

استاد حوزه تصریح کرد: مسلم بن عقیل فرد خود ساخته ای بود که در محضر حضرت علی و امام حسن و امام حسین(علیهم السلام) شاگردی کرده و به همین دلیل، خود و خانواده اش بسیار به ولایت اهل بیت(علیهم السلام) اعتقاد و باور قلبی داشتند.

باقری دلیل انتخاب مسلم بن عقیل از طرف امام حسین(ع) بعنوان سفیر و نماینده ایشان به کوفه را پیش از عاشورا، ولایتمداری کامل و قاطع ایشان خواند و ویژگی های شاخص و مهم شخصیت مسلم که از جمله شجاعت بی نظیر ایشان و علم بالای ایشان بود را داشت. وی تأکید نمود: برای رسیدن به سعادت دنیا و آخرت، با علم یقین در مسیر ولایت قرار گرفته و همچون مسلم بن عقیل با شجاعت و دلاوری خود را در مسیر اولیا الله قرار دهید.