کد مطلب: 32079 تعداد بازدید: ۲۳۹

عمل به سیره و رفتار امام حسین ع ؛ وظیفه اصلی پیروان راستین حضرت ع

عمل به سیره و رفتار امام حسین ع ؛ وظیفه اصلی پیروان راستین حضرت ع

شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۲:۰۴
مراسم سوگواری دومین روز محرم با محوریت «اهداف قیام عاشورا» با حضور «خانم هاجر باقری» استاد و مبلغ حوزه در جمع اساتید و طلاب مدرسه علمیه الزهرا(س) گنبد کاووس برگزار گردید.

باقری بیان کرد: برای قیام عاشورا اهداف زیادی مطرح شده است که از آن جمله می توان به اقامه و حفظ ارزش های راستین دین اسلام اشاره نمود. بعد از رحلت پیامبر اکرم(ص) بدعت های جدید و انحرافات زیادی در دین وارد شد که موجب انحراف جامعه اسلامی از مسیر اصلی خود گردید، وجود همین بدعت ها موجب گردید که امام حسین(ع) برای اصلاح امت به انحراف کشیده شده ی رسول خدا(ص) قیام نماید.

وی از دیگر اهداف قیام امام حسین(ع) را؛ انگیزه اجتماعی، اصلاح فرهنگی اوضاع و شرایط حال جامعه، احیاء سنت رسول الله(ص) و امر به معروف و نهی از منکر و جدا کردن اسلام علوی از اسلام اموی عنوان کرد.

مبلغ حوزه خاطرنشان کرد: وظیفه اصلی پیروان راستین امام حسین(ع) عمل به سیره و رفتار ایشان است. زیرا چراغی که اباعبدالله الحسین(ع) روشن کرد، روشنایی بخش راه پیروان آن حضرت است.

باقری ادامه داد: وظیفه ما این است که با عزاداری و سوگواری برای آن حضرت و یاران باوفایش مشعل و چراغ هدایت را همیشه روشن نگه داریم، ولی باید به یاد داشته باشیم که سوگواری مورد قبول با شعور حسینی و همراه با معرفت حسینی است.