کد مطلب: 32078 تعداد بازدید: ۳۴۱

کارگاه آموزشی «سیری بر نهج البلاغه»

کارگاه آموزشی «سیری بر نهج البلاغه»

شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۰:۰۳
کارگاه آموزشی «سیری بر نهج البلاغه» ویژه طلاب، اساتید و مبلغین مدرسه علمیه الزهراء(س)گنبد با حضور «حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد نمازی» استاد بین المللی نهج البلاغه برگزار گردید.

حجت الإسلام نمازی با بیان کلامی از سیدرضی گردآورنده نهج البلاغه «من هیچ گاه مکروهی انجام ندادم و حتی فکر مکروه نیز به ذهنم خطور نکرد» گفت: نهج البلاغه کتاب جامع و کاملی است و هر موضوعی را بخواهید، در آن می یابید. کتابی که اعتبار و قدمت آن بی نظیر است.

وی افزود: احادیث ائمه(علیهم السلام) معادل خود آن بزرگواران است. احادیث نور هستند. اگر حدیثی را نمی فهمید صبر کنید، زیرا خود ائمه(علیهم السلام) به شما می آموزند، لکن آنها زنده اند و حیاط دارند.

این استاد در ادامه گفت: اگر نهج البلاغه دور و مهجور بماند، معروف و منکر را گم می کنیم. هر خطبه نهج البلاغه دارای خصوصیاتی است که در تمام مراحل زندگی می تواند راه گشای ما باشد. به عنوان مثال؛ خطبه متقین که صفات متقین را بیان می کند. منظور از این متقین؛ همان شیعیان هستند که ما برای حفظ وحدت، کلمه شیعیان را نمی آوریم. رعایت همین نکته باعث شد افراد از مذاهب مختلف شیعه، سنی، مسیحی و ... به سمت این کتاب بیایند و این کتاب جهانی شود.

گفتنی است حجت الإسلام نمازی در پایان برنامه ای را برای سیر مطالعاتی نهج البلاغه به صورت مرتب و ماهانه در اختیار طلاب قرار داد.