کد مطلب: 32075 تعداد بازدید: ۳۱۲

علت گرفتار شدن در قیل و قال ها، دور شدن از قرآن و اهل بیت علیهم السلام است

علت گرفتار شدن در قیل و قال ها، دور شدن از قرآن و اهل بیت علیهم السلام است

پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۸:۱۸
به مناسبت دهه اول محرم، نشست تربیتی با حضور طلاب، اساتید و جمعی از بانوان شهر گرگان در مدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه(س) این شهر برگزار شد.

«حجت الاسلام سید مهدی جزایری» مدرس حوزه و دانشگاه گفت: طبق آیات ابتدایی قرآن «لاریب فیه»، قرآن برای پرهیزکاران هدایت است. اما خیلی ها به آیات قرآن شبهه وارد می کنند. طبق روایات، خداوند به طور عمد بعضی از آیات را مجمل بیان نموده تا انسان سراغ اهل بیت(علیهم السلام) روند. کسی که با اهل بیت باشد مجملات را می فهمد.

وی با بیان این که تقوا سه مرحله دارد، عنوان کرد: تقوا، در تقوای اعتقادی، تقوای در اخلاقیات و تقوای در فروع دین معنا می شود. اولین ملاک تقوا، ایمان است.

مدرس حوزه تصریح کرد: تقوای اعتقادی، اعتقاد به خدا و وحدانیت او، پیامبران و شناخت آنها و اهل بیت(علیهم السلام)، معاد و عدل را شامل می شود. اگر این تقواها باشد، قرآن هدی للمتقین می شود.

حجت الإسلام جزایری در پایان تأکید کرد: باید دقت کنیم که هدف اصلی طلبگی را گم نکنیم. علت گرفتار شدن در قیل و قال ها، دور شدن از قرآن و اهل بیت(علیهم السلام) است. لذا حالات معنوی خاص برای انسان بوجود نمی آید. یکی دیگر از وظایف طلاب، قرائت روزانه قرآن همراه با معانی و تدبر است.