کد مطلب: 32073 تعداد بازدید: ۱۹۸

استفاده و بهره برداری از فرصت های مناسب؛ پایه اساسی موفقیت و پیروزی بشر

استفاده و بهره برداری از فرصت های مناسب؛ پایه اساسی موفقیت و پیروزی بشر

شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۴:۲۳
نشست اخلاقی-تربیتی «استفاده از فرصت ها» با سخنرانی امام جمعه موقت گرگان در جمع طلاب مدرسه علمیه الزهرا(س) گرگان برگزار شد.

«حجت الاسلام والمسلمین محمد قاسم لیوانی» با استناد به آیه 99 سوره مومنون بیان داشت: در فرهنگ اسلامی تاکید فراوانی بر استفاده صحیح از فرصت ها شده است.استفاده از فرصت های مناسب و بهره برداری از شرایط مساعد، پایه اساسی موفقیت و پیروزی بشر در همه شئون مادی و معنوی است.

وی افزود: از نبی مکرم اسلام(ص) وارد است که می فرمایند؛ در ایام زندگی شما لحظاتی فرا می رسد که در معرض نسیم حیات بخش الهی قرار می گیرید و فرصت مناسبی به دست می آورید، لذا باید بکوشید که از آن فرصت ها استفاده کنید و خویشتن را در مسیر فیض الهی قرار دهید.

امام جمعه موقت گرگان ادامه داد: فرصت عمر، گرانبهاترین امانتی است که خداوند به انسان هدیه داده تا با بهره گیری از آن به کمال انسانی برسد. حال که فرصت عمر، محدود و ناچیز و تکرارناپذیر است؛ باید به گونه ای زندگی کنید که از لحاظ مادی و معنوی بیشترین بهره را به دست آورید.

حجت الإسلام لیوانی خاطرنشان کرد: دوران جوانی نیز یکی از مهم ترین و بهترین دوره های زندگی آدمی است که در رشد و تکامل مادی و معنوی او نقشی تعیین کننده دارد. اگرچه در مقایسه با طول عمر آدمی کوتاه است، اما بالاترین موفقیت های زندگی در همین دوران نصیب آدمی خواهد شد. لذا سعی کنید با تلاش و کوشش از این سرمایه بزرگ جوانی بهترین و مطلوب ترین بهره ها را ببرید.

وی گفت: در روایتی از امیرمومنان علی(ع) وارد است که فرصت ها را همچون ابری می دانند که در حال گذر است و تکرار شدنی نیستند.انسان باید با استفاده درست از فرصت ها، گوهر وجودی خویش را بشناسد و از منابع و امکاناتی که خداوند در انسان نهاده است، به بهترین وجه بهره گیرد.

عضو هیئت امنا مدرسه در بخش دیگر سخنان خود به بحث پیرامون نهضت عاشورا پرداخت و بیان داشت:  شناخت قیام امام حسین(ع) زمینه ساز تبیین و ترویج پیام عاشورا است.

حجت الإسلام لیوانی تأکید کرد: بر شما طلاب لازم است پیرامون حقیقت عزاداری امام حسین(ع) و اینکه قاتلین امام(ع) چه کسانی بودند و با چه انگیزه و هدفی به کشتن اهل بیت پیامبر(ص) دست زدند، تعمق و تحقیق نمایید.